ΑΕΚ – Άρης: 1-1 το ημίχρονο με γκολ από Λιβάι και Ιτούρμπε, εκ νέου προβάδισμα η Ένωση με Τσούμπερ στο 82′ (2-1)!

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 36', ο Άρης ισοφάρισε στο 45+1' με τον Ιτούρμπε, όμως ο Τσούμπερ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Ένωση στο 82'
ΑΕΚ – Άρης: 1-1 το ημίχρονο με γκολ από Λιβάι και Ιτούρμπε, εκ νέου προβάδισμα  η Ένωση με Τσούμπερ στο 82′ (2-1)!

ΑΕΚ – Άρης: Με εκτέλεση από τα 11 βήματα η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα έκανε το 1-0 στο 36ο λεπτό του ντέρμπι με τον Άρη, σε παιχνίδια για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Μετά την εκτέλεση του φάουλ, η μπάλα κατέληξε στον Ελίασον με τον Ετέμπο να πέφτει άτσαλα πάνω του και τον Διαμαντόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λιβάι Γκαρσία που νίκησε τον τερματοφύλακα του Άρη Κουέστα για το 1-0.

Ο Άρης όμως είχε απάντηση πριν το ημίχρονο καθώς ισοφάρισε σε 1-1 στο 45+1′ . Ο Πάλμα έπιασε έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη και τον Ιτούρμπε να πετάγεται στην πλάτη του Χατζισαφί, παίρνοντας το ριμπάουντ για το γκολ της ισοφάρισης προ κενής εστίας, καθώς ο Έλληνας κίπερ δεν είχε προλάβει να πάει στη θέση του.

Το δεύτερο μέρος είχαμε πολύ ωραίο ματς με εκατέρωθεν φάσεις και από τις δύο ομάδες. Ο Άρης είχε ακυρωθέν γκολ με τον Καμάτσο, ο Διαμαντόπουλος έδωσε και δεύτερο πέναλτι στην ΑΕΚ που τελικά πήρε πίσω σωστά για επιθετικό φάουλ στον Πάλμα.

Εν τέλει τη λύση για τους γηπεδούχους έδωσε ο Στίβεν Τσούμπερ στο 82΄ με ωραίο σουτ λίγο έξω από την περιοχή που νίκησε τον πολύ καλό σήμερα Κουέστα που είχε πραγματοποιήσει αρκετές επεμβάσεις.

ΑΕΚ – Άρης: Δείτε παρακάτω τα τρία γκολ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Άρης: 1-1 το ημίχρονο με γκολ από Λιβάι και Ιτούρμπε, εκ νέου προβάδισμα η Ένωση με Τσούμπερ στο 82′ (2-1)!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.