ΑΕΚ Futsal: Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε

ΑΕΚ Futsal: Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ έφτασε πολύ κοντά να κάνει την ανατροπή στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ, ωστόσο λύγισε στο τέλος και γνώρισε την ήττα με 4-3 από τη Minerva. Η Ένωση στην πρεμιέρα της στον Γ’ προκριματικό Όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ έδειξε ανταγωνιστικό και αξιόμαχο πρόσωπο κόντρα στην Minerva. Μάλιστα στο...

ΑΕΚ Futsal: Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ έφτασε πολύ κοντά να κάνει την ανατροπή στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ, ωστόσο λύγισε στο τέλος και γνώρισε την ήττα με 4-3 από τη Minerva.

Η Ένωση στην πρεμιέρα της στον Γ’ προκριματικό Όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ έδειξε ανταγωνιστικό και αξιόμαχο πρόσωπο κόντρα στην Minerva.

Μάλιστα στο 5ο λεπτό του αγώνα είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Η Ελβετική ομάδα άνοιξε το σκορ και προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Φερνάντες. Μετά από αδράνεια της ΑΕΚ η Minerva στο 9ο λεπτό έκανε το 2-0, πάλι με τον Φερνάντες.

Η ΑΕΚ βρήκε δίχτυα και μείωσε 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιάννης Ζιάβα πίεσαν στην άμυνα και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα έγινε το 2-2.

Η ΑΕΚ Futsal προηγήθηκε στο 18ο λεπτό, με τον Θανασάι να κάνει το 3-2 για την Ένωση.

Η Minerva ωστόσο είχε απάντηση και ένα λεπτό αργότερα έκανε το 3-3.

Με το χρονόμετρο να δείχνει 1.14 για τη λήξη του αγώνα οι Ελβετοί προηγήθηκαν με γκολ του Τουρέ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-3 για την Minerva.