ΑΕΚ

ΑΕΚ-Ατρόμητος: Ο Παπαδόπουλος τα έκανε μαντάρα, ο Τσούμπερ το 2-0 και… καπάκι ο Βράνιες το 3-0! (vids)

Τσούμπερ και Βράνιες κατάφεραν πριν μπει το ματς στο τελευταίο 10λεπτο να σκοράρουν και να τελειώσουν το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ

O Στίβεν Τσούμπερ
Συντάκτης: Τάσος Καπετανάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η ΑΕΚ λίγο πριν το τελευταίο 10λεπτο κατάφερε να… κλειδώσει το ματς με 2 γκολ.

Ο Τσούμπερ έκανε το 2-0 με πέναλτι, αλλά η φάση ήταν… επεισοδιακή.

Αρχικά ο Γκαλβάο ανέτρεψε καθαρά τον Αμραμπατ, αλλά ο διαιτητής Παπαδόπουλος και ο επόπτης Νικολαϊδης έκλεισαν τα μάτια! Όμως το VAR έστειλε τον ρέφερι να το δει και εν συνεχεία το έδωσε. Όμως δεν έδωσε δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον παίκτη του Ατρομήτου.

Ο Τσούμπερ εκτέλεσε, ο Πίριτς απέκρουσε και στο ριμπάουντ ο Βράνιες σκόραρε. Όμως είχαν μπει πριν την εκτέλεση παίκτες και των δύο ομάδων και ο διαιτητής έδωσε επανάληψη. Ο Τσούμπερ εκτέλεσε ξανά και έκανε το 2-0.

Αμέσως μετά ο Μάνταλος, στην επόμενη φάση, εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βράνιες πήδηξε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έκανε το 3-0.