ΑΕΚ

ΑΕΚ: Εκνευρισμός για Κουτσιαύτη και για τα… ανάποδα σφυρίγματα του

Η ΑΕΚ κέρδισε απόψε 2-1 τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, αλλά έχει και μεγάλα παράπονα από τον διαιτητή Κουτσιαύτη από την Αρτα για τα σφυρίγματα του.

ΑΕΚ: Εκνευρισμός για Κουτσιαύτη και για τα... ανάποδα σφυρίγματα του
Συντάκτης: Τάσος Καπετανάκος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Μετά τα όσα έγιναν στα Ιωάννινα με τον Διαμαντόπουλο και τους βοηθούς του εκεί όπου το VAR απένειμε δικαιοσύνη και το 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα με σφυρίγματα, έγινε δικαίως 0-1 για την Ενωση από την τεχνολογία. Και απόψε ξανά η ΑΕΚ γνώρισε εχθρική διαιτησία. Και απόψε μία τα ίδια με το εργαλείο Κουτσιαύτη από την Αρτα. Το κανονικότατο γκολ του Νεντελτσεάρου το ακύρωσε απευθείας με τον βοηθό του. Το VAR ευτυχώς απένειμε δικαιοσύνη και έγινε το 1-1 πριν το ημίχρονο.

Στο β’ ημίχρονο… οργίασε. Στο ακυρωθέν γκολ του Λιβάια «είδε» σπρώξιμο και δεν πήγε καν να το δει στο VAR, ενώ σε ολόιδια φάση χθες ο Ολυμπιακός βρήκε το πρώτο γκολ με αντίστοιχη φάση του Χάσαν. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Τάνκοβιτς σε φάση που σπρώχνεται όπως και έκανε… ο Λιβάια δεν πήρε πέναλτι. Και έτσι με τα ίδια κριτήρια που δεν δόθηκε πέναλτι στον Τάνκοβιτς, έδωσαν φάουλ στον Λιβάια.

Αυτό που μένει είναι ότι η ΑΕΚ σε ένα παράξενο πρωτάθλημα φέτος όπου Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ παίρνουν… σπόρια, η ΑΕΚ δεν παίρνει ειδικά στα δύο τελευταία ματς με μικρότερους αντιπάλους όσα δικαιούται. Και αυτό προβληματίζει και προκαλεί ανησυχία ενόψει… Χαριλάου.

Μάλιστα, αντικείμενο συζήτησης στα αποδυτήρια ήταν η διαιτησία Κουτσιαύτη και έχει προκληθεί μεγάλος εκνευρισμός.

Τέλος, ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατέβηκε στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ και… απέφυγε να συναντήσει τον διαιτητή παρότι εκνευρισμένος και απλά μοίρασε συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ για τη νίκη κόντρα στον ΟΦΗ.