ΑΕΚ

ΑΕΚ: Μετά από 11 τελικούς… κυνηγάει στο ημίχρονο

Πίσω στο σκορ μετά από 11 τελικούς η ΑΕΚ

Πίσω στο σκορ με 1-0 βρίσκεται η ΑΕΚ στην ανάπαυλα του τελικού Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον ΠΑΟΚ, με την κατάσταση να είναι… εκρηκτική.

Η «Ένωση» δέχτηκε το γκολ λίγο πριν λήξει το ημίχρονο, από την εξαιρετική προσπάθεια του Τσούμπα Άκπομ στις καθυστερήσεις.

Σύμφωνα λοιπόν με το soccerbase.gr αυτή είναι η πρώτη φορά μετά από 11 τελικούς στους οποίους έχει βρεθεί η ΑΕΚ, που βρίσκεται να… κυνηγάει στο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, η προηγούμενη φορά που ήταν πίσω στο σκορ το 1994, στον τελικό-θρίλερ για το Κύπελλο κόντρα στον Παναθηναϊκό, που είχε έρθει 3-3 και 4-2 για τους «πράσινους» στα πέναλτι.

Εκείνη την ημέρα, έχαnνε στο στο ημίχρονο 1-0 με γκολ του που είχε σημειώσει ο  Βαζέχα στο 31ο λεπτό.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ: Μετά από 11 τελικούς… κυνηγάει στο ημίχρονο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.