ΑΕΚ

Μελισσανίδης: Έντονα παράπονα στον διαιτητή στο ημίχρονο

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Δημήτρης Μελισσανίδης εξέφρασε έντονα παράπονα στον Ελβετό διαιτητή κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου του ΑΕΚ - ΠΑΟΚ!

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ, με τους ανθρώπους της «Ενωσης» να εκφράζουν  έντονα παράπονα για τη διαιτησία μετά το τέλος του του αγώνα. Τα παράπονα αυτά μάλιστα εκφράστηκαν και κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης από τον Δημήτρη Μελισσανίδη, ο οποίος σύμφωνα με πληροφορίες βρέθηκε στα αποδυτήρια ώστε να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή Στεφάν Κλόσνερ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Σιμόες: Θλάση και… πονοκέφαλος στην ΑΕΚ

Όπως έγινε γνωστό ο ισχυρός άνδρας της «Ένωσης» κατέβηκε στα αποδυτήρια και σε έντονο ύφος φέρεται να έκανε παράπονα στον Ελβετό ρέφερι λέγοντάς του: «Τα φάουλ είναι 11-2, δώσε και σε εμάς κανένα φάουλ», ήταν η ατάκα του Μελισσανίδη για τον τρόπο που σφύριζε ο Κλόσνερ στο πρώτο ημίχρονο του ματς.

Μια φράση, η οποία όπως αναφέρουν οι πληροφορίες γράφτηκε στο φύλλο αγώνος από τον διαιτητή, ο οποίος συμπληρώνει ότι μετά το τέλος του ματς, οι κύριοι Μελισσανίδης και Παπαδόπουλος ζήτησαν συγνώμη για την συμπεριφορά τους.

Να σημειώσουμε ότι έντονα παράπονα στον Ελβετό είχε εκφράσει και ο Βασίλης Δημητριάδης, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κίτρινη κάρτα.

Στην ΑΕΚ υπήρχαν πολλά παράπονα για τη διαιτησία στον χθεσινό αγώνα, με την πιο… κραυγαλέα περίπτωση που αδικήθηκε η Ενωση να είναι το γκολ του Μάνταλου που ακυρώθηκε στο β’ ημίχρονο, όταν ισοφάρισε αρχικά σε 2-2, αλλά το τέρμα δεν μέτρησε.

Στη φάση αυτή, ο Ελβετός συμβουλεύτηκε το VAR και ακύρωσε το γκολ, αλλά οι εικόνες που είδε δεν έδειξαν όλη την… αλήθεια.

Ο Μάνταλος καλύπτεται από τον παίκτη του ΠΑΟΚ που βρίσκεται στο τοίχος, με τον αρχηγός της ΑΕΚ να το επισημαίνει στον διαιτητή.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μελισσανίδης: Έντονα παράπονα στον διαιτητή στο ημίχρονο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.