Άρσεναλ: «Μπάχαλο» με Γκρανίτ Τσάκα (vids)

«Χαμός» με την αντίδραση του αρχηγού των «κανονιέρηδων»

Άρσεναλ
Άρσεναλ
Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Άρσεναλ ήρθε ισόπαλη εντός έδρας με την Κρίσταλ (2-2) παρά το γεγονός πως στο δεκάλεπτο είχε προβάδισμα δύο τερμάτων.

Το ματς, όμως στράβωσε και τα νεύρα στο «Emirates» ήταν πολλά με τον Γκρανίτ Τσάκα να εξελίσσεται σε αρνητικό πρωταγωνιστή.

Ο Ουνάι Έμερι αποφάσισε να κάνει αλλαγή τον Ελβετό στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης και ο έμπειρος μέσος και αρχηγός των «κανονιέρηδων» έγινε έξαλλος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Λίβερπουλ – Τότεναμ 2-1: Ξανά στο +6 (vds)

Περπατούσε επιδεικτικά αργά, έκανε χειρονομίες στον κόσμο, ο οποίος τον γιούχαρε έντονα και στη συνέχεια έφυγε κατευθείαν προς τα αποδυτήρια, βρίζοντας, ενώ δε γύρισε καν να κοιτάξει τον προπονητή του…

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Έμερι τόνισε πως η ενέργεια του ποδοσφαιριστή του ήταν λάθος, με τα αγγλικά μέσα να αναρωτιούνται αν πρέπει να του αφαιρεθεί η αρχηγία της Άρσεναλ ή όχι.