ΑΓΓΛΙΑ

Έβερτον – Λίβερπουλ: Καταιγιστικός ρυθμός και δύο γκολ σε 19 λεπτά! (vid)

Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε το ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ καθώς στα πρώτα 19 λεπτά, σημειώθηκαν δύο γκολ.

Έβερτον – Λίβερπουλ: Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε το κλασικό ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ καθώς στα πρώτα 19 λεπτά της αναμέτρησης της 5ης αγωνιστικής της Premier League σημειώθηκαν δύο γκολ. Ένα για κάθε ομάδα.

Το σκορ άνοιξε πρώτη η Λίβερπουλ, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό ο Σαντιό Μανέ ύστερα από πάσα του Ρόμπερτσον, έκανε το 0-1 για τους «κόκκινους».

Η Έβερτον κατάφερε να απαντήσει γρήγορα, καθώς στο 19′ o Μάικλ Κιν με κεφαλιά (ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Χάμες) ισοφάρισε σε 1-1.

Εξάλλου, μόλις στο 11′ είχαμε αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ, καθώς ο τερματοφύλακας τον γηπεδούχων Πίκφορντ τραυμάτισε άθελά του τον Φαν Ντάικ! Ο τελευταίος αποχώρησε και τη θέση του πήρε ο Γκόμεζ

Έβερτον – Λίβερπουλ: Δείτε παρακατώ τα στιγμιότυπα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έβερτον – Λίβερπουλ: Καταιγιστικός ρυθμός και δύο γκολ σε 19 λεπτά! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.