ΑΓΓΛΙΑ

Γουέστ Χαμ – Φούλαμ 1-0: Απίστευτο φινάλε με γκολ και χαμένο πέναλτι! (vid)

Με γκολ του Τόμας Σούτσεκ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Γουέστ Χαμ λύγισε τη Φούλαμ (1-0) και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη. Ήταν ένα ματς με 29 τελικές προσπάθειες, με μοιρασμένη κατοχή μπάλας, με 14 κόρνερ, δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους και έναν εξαιρετικό Αρεολά. Το γκολ έλειπε για μεγάλο διάστημα της αναμέτρησης, ώσπου...

Με γκολ του Τόμας Σούτσεκ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Γουέστ Χαμ λύγισε τη Φούλαμ (1-0) και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Ήταν ένα ματς με 29 τελικές προσπάθειες, με μοιρασμένη κατοχή μπάλας, με 14 κόρνερ, δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους και έναν εξαιρετικό Αρεολά.

Το γκολ έλειπε για μεγάλο διάστημα της αναμέτρησης, ώσπου στις καθυστερήσεις μίλησε ο Σούτσεκ με πλασέ.

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φούλαμ είχε την ευκαιρία της για βαθμό, αφού κέρδισε πέναλτ.

Αλίμονο. Ο Λούκμαν το εκτέλεσε αλα-Πανένκα και ο Φαμπιάνσκι το έπιασε όρθιος!

Πραγματικά εκπληκτικός επίλογος…

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Παρασκευή 6/11

Μπράιτον – Μπέρνλι 0-0

Σαουθάμπτον – Νιούκαστλ 2-0 (7′ Άνταμς, 82′ Άμστρονγκ)

Σάββατο 7/11

Έβερτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-3 (19’ Μπερνάρντ – 25’, 32’ Μπρούνο Φερνάντες, 90+5’ Καβάνι)

Κρίσταλ Πάλας – Λιντς 4-1 (12’ Νταν, 22’ Εζέ, 42’ αυτ. Έλντερ Κόστα, 70’ Αγιού – 27’ Μπάμφορντ)

Τσέλσι – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 4-1 (23’ Έιμπραχαμ, 34’ Τσίλγουελ, 77’ Τιάγκο Σίλβα, 80’ Βέρνερ – 9’ Μακ Γκόλντρικ)

Premier League: Τι έγινε στα προηγούμενα ματς

Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 0-1: Τον σόκαρε ο Λάζαρος στο 88′! (vids)

Covid-19 & περιοριστικά μέτρα: Όλες οι ειδήσεις

Όλες οι ειδήσεις σήμερα από το Sportime

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουέστ Χαμ – Φούλαμ 1-0: Απίστευτο φινάλε με γκολ και χαμένο πέναλτι! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.