ΑΓΓΛΙΑ

Γουότφορντ – Λέστερ 2-1: Ήττα στο φινάλε στο ντεμπούτο του Ρότζερς

Η Γουότφορντ λύγισε στο τέλος την αντίσταση της Λέστερ, επικρατώντας με 2-1 στο «Vicarage Road», στο ντεμπούτο του Μπρένταν Ρότζερς στον πάγκο των φιλοξενούμενων. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους Λονδρέζους, που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με την κεφαλιά του Ντίνεϊ μετά το φάουλ του Ντεουλοφέου. Η απάντηση ήρθε στο δεύτερο...

Η Γουότφορντ λύγισε στο τέλος την αντίσταση της Λέστερ, επικρατώντας με 2-1 στο «Vicarage Road», στο ντεμπούτο του Μπρένταν Ρότζερς στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους Λονδρέζους, που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με την κεφαλιά του Ντίνεϊ μετά το φάουλ του Ντεουλοφέου. Η απάντηση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Τίλεμανς έδωσε κάθετα την πάσα στον Βάρντι που με πλασέ νίκησε τον Φόστερ και διαμόρφωσε το 1-1. Με αυτόν τον τρόπο, είναι για τέταρτη συνεχόμενη φορά ο παίκτης που σκοράρει το πρώτο γκολ των «αλεπούδων» στην Premier League στο ντεμπούτο μόνιμων προπονητών.

Ωστόσο, η ομάδα του Τσάβι Γκράθια δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Ντίνεϊ, άφησε την μπάλα στον Γκρέι, που την κατέβασε και την έστειλε στα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με  2-1.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ (Τ. Γκράθια): Φόστερ, Γιανμαάτ, Μαριάπα, Κάθκαρτ, Χολέμπας, Ντουκουρέ, Χιουζ (90’ Κλέβερλι), Καπού, Περέιρα, Ντεουλοφέου (69’ Γκρέι), Ντίνεϊ

ΛΕΣΤΕΡ (Μ. Ρότζερς): Σμάιχελ, Μόργκαν, Έβανς, Μαγκουάιρ, Τσίλγουελ, Περέιρα, Τίλεμανς (82’ Μεντί), Βάρντι (83’ Ιεανάτσο), Ντιντί, Μάντισον, Μπαρνς (66’ Μπαρνς)

Premier League – 29η αγωνιστική

Σάββατο (2/3)

Τότεναμ – Άρσεναλ 1-1 (74′ πεν. Κέιν – 16′ Ράμσεϊ)

Μπόρνμουθ – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (55′ Μαχρέζ)

Μπράιτον – Χάντερσφιλντ 1-0 (78′ Αντόνε)

Μπέρνλι – Κρίσταλ Πάλας 1-3 (90′ Μπαρνς – 15′ αυτ. Μπάρντσλεϊ, 48′ Μπατσουαγί, 76′ Ζαχά)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπτον 3-2 (54′ Περέιρα, 59′, 88′ Λουκακού – 26′ Βαλερί, 75′ Γουόρντ-Πρόουζ)

Γουλβς – Κάρντιφ 2-0 (16′ Ζότα, 18′ Χιμένες)

Γουέστ Χαμ – Νιούκαστλ 2-0 (7′ Ράις, 42′ πέν. Νομπλ)

Κυριακή (3/3)

Γουότφορντ – Λέστερ 2-0 (5′ Ντίνεϊ, 90′ Γκρέι – 75′ Βάρντι)

20 Χάντερσφιλντ 29 14 15 51

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουότφορντ – Λέστερ 2-1: Ήττα στο φινάλε στο ντεμπούτο του Ρότζερς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.