ΑΓΓΛΙΑ

Ήττα πριν από τον Ολυμπιακό η Μπέρνλι (vids)

Έχασε 4-2 από τη Φούλαμ στο «Κρέιβεν Κότατζ»

Στη 18η θέση της βαθμολογίας χωρίς νίκη παρέμεινε η Μπέρνλι, η οποία ηττήθηκε 4-2 από τη Φούλαμ στο «Κρέιβεν Κότατζ».

Ο Σίρλε έστειλε την προειδοποιητική βολή μόλις στο 2ο λεπτό και στο 4’ ο Σερί άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα πλέι-οφ του Europa League ισοφάρισε άμεσα με τον Χέντρικ (10’), αλλά υποχρεώθηκε να μείνει χωρίς «καθαρό» αριστερό εξτρέμ μετά τον τραυματισμό του Γκούντμουντσον στο 19’.

Ο Σίρλε στο 32’ και ο Φοσού-Μενσά στο 34’ απείλησαν την εστία της Μπέρνλι, προτού ο Μίτροβιτς «χτυπήσει» δύο φορές: στο 35’ και το 37’.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν και πάλι αντανακλαστικά, αφού μείωσαν με κοντινή προσπάθεια του Ταρκόβσκι στο 40’, σε ένα χορταστικό α’ ημίχρονο με πέντε γκολ.

Οι 23.438 θεατές είδαν τον Χέντρικ να αγγίζει το 3-3 στο 50’ και τον Ταρκόβσκι να απειλεί στο 69’, ώσπου η Φούλαμ ανέκτησε πλήρως τα ηνία του ματς.

Στο 72’ ο Φοσού-Μενσά πλησίασε στο 4-2 και στο 80’ ο Χαρτ σταμάτησε τον Σίρλε με τα πόδια, αλλά στο 84’ ο Σίρλε πήρε το… ριμπάουντ μετά το δοκάρι του Μίτροβιτς και κλείδωσε τη νίκη των γηπεδούχων.

Η σύνθεση της Μπέρνλι: Χαρτ, Λότον, Ταρκόβσκι, Μι, Γουάρντ (66’ Μπαρνς), Λένον, Κορκ, Γουέστγουντ, Γκούντμουντσον (19’ Τέιλορ), Χέντρικ, Γουντ (66’ Βοκς).

Πλήγμα στην Μπέρνλι με Γκούντμουντσον εν όψει Ολυμπιακού

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήττα πριν από τον Ολυμπιακό η Μπέρνλι (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.