ΑΓΓΛΙΑ

Premier League: Πήρε την ματσάρα κόντρα στη Λέστερ η Γουλβς με 4-3 (vid)

Απίστευτο ματς με την Γουλβς να φεύγει νικήτρια κόντρα στη Λέστερ

Ένα αδιανόητο παιχνίδι έγινε στο «Μολινέ», με την Γουλβς να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και να παίρνει τη νίκη κόντρα στη Λέστερ με 4-3.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, αφού κατάφεραν να προηγηθούν αρχικά με τον Τζότα στο 4′ και να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 12′ με τον Μπένετ, κάνοντας ότι θέλουν στην άμυνα της Λέστερ.

Έτσι το σκορ του ημιχρόνου έμεινε στο 2-0, ωστόσο τα πράγματα πολύ σύντομα θα άλλαζαν και για τις δύο ομάδες.

Με το που ξεκίνησε το ημίχρονο, αρχικά στο 47′ με το Γκρέι η Λέστερ κατάφερε να μειώσει σε 2-1, ενώ στη συνέχεια με αυτογκόλ του Κοάντι, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-2 στο 51′.

Η Γουλφ πήρε ξανά να έχει την κατοχή και άρχισε να χάνει ευκαιρίες, καταφέρνοντας στο 64ο λεπτό πάλι με τον Τζότα να κάνει το 3-2 και να δίνει πλεονέκτημα για ακόμη μία φορά στην ομάδα του.

Οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές, ο ένας για να κρατήσει το αποτέλεσμα και ο άλλος για να καταφέρει να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, κάτι που πέτυχαν τελικώς οι φιλοξενούμενοι με τον Μόργκαν στο 87΄.

Ο Τζότα όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης πήρε την μπάλα στην άκρη της περιοχής και με ένα απευθείας σουτ χωρίς να διστάσει, έστειλε την μπάλα στην κάτω αριστερή γωνία, με τον Σμάιχελ να μην μπορεί να αντιδράσει, δίνοντας μία πολύτιμη νίκη στους «λύκους».

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Μπένετ, Κοάντι, Σάις, Τζόνι, Ντεντονκέρ, Νέβες, Βινάγκρε (73΄ Ντόχερτι), Μουτίνιο (81΄ Γκιμπς), Τζότα, Χιμένεθ.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Σίμσον (83΄ Ιενάτσο), Μόργκαν (48΄Έβανς), Μαγκουάιρ, Τσίλγουελ, Μεντί, Ντιντί, Ρικάρντο Περέιρα, Γκρέι, Μπάρνς (73΄Μάντισον), Βάρντι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Σάββατο 19/1

Γουλβς – Λέστερ 4-3 (4’, 64’ ,90+3’ Τζότα, 12’ Μπένετ – 47’ Γκρέι, 51’ Κοάντι, 87’ Μόργκαν)

20. Χάντερσφιλντ 22 11 13-37

Λίβερπουλ: Ανανέωσε έως το 2024 ο Αλεξάντερ-Άρνολντ (pic)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ανανέωνει ο Μαρσιάλ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Premier League: Πήρε την ματσάρα κόντρα στη Λέστερ η Γουλβς με 4-3 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.