ΑΓΓΛΙΑ

Premier League: «Βυθίζονται» Φούλαμ και Γουέστ Μπρομ

Premier League: Σημαντικά «διπλά» πήραν Τότεναμ και Έβερτον κόντρα σε Φούλαμ και Γουέστ Μπρομ αντίστοιχα, με το ίδιο σκορ (0-1).

Premier League: Τότεναμ και Έβερτον συνέχισαν με εκτός έδρας νίκες την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Αγγλίας. Ζορίζουν τα πράγματα για Φούλαμ και Γουέστ Μπρομ.

Και οι δύο ομάδες ήθελαν αμφότερες τη νίκη, προκειμένου να παραμείνουν σε υψηλές βαθμολογίες θέσεις. Η Έβερτον βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε τροχιά Champions League, ενώ η Τότεναμ δίνει μάχη για την πρώτη εξάδα.

Γουέστ Μπρομ – Έβερτον 0-1

Η Έβερτον, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι πήρε το τρίποντο και «βύθισε» στην βαθμολογία την Γουέστ Μπρομ.

Οι γηπεδούχοι έψαχναν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη, προκειμένου να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις. Τα «ζαχαρωτά» από μεριάς τους, έκαναν το «καθήκον» τους και κέρδισαν με 0-1, χάρη σε γκολ του Ριτσάρλισον στο 65ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι «σκαρφάλωσαν» στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς.

Φούλαμ – Τότεναμ 0-1

Η Τότεναμ ήταν η νικήτρια του αγώνα κόντρα στη Φούλαμ, με 0-1. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 19ο λεπτό, με τον Ανταραμπιόγιο να σημειώνει αυτογκόλ στο 190 λεπτό.

Ειδικότερα οι Σον και Άλι δημιούργησαν πανικό στην άμυνα των γηπεδούχων, με τον Ανταραμπιόγιο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 62ο λεπτό, αλλά το γκολ, έπειτα από χρήση VAR ακυρώθηκε, για χέρι.