ΑΓΓΛΙΑ

Γουέστ Μπρομ – Τσέλσι 3-3: Από 3-0 ισοφάριση στις καθυστερήσεις! (vid)

Ένα άκρως χορταστικό ματς πραγματοποιήθηκε στο «Χόθορνς», όπου Γουέστ Μπρομ και Τσέλσι μοιράστηκαν τον βαθμό με σκορ 3-3. Πολλά φθηνά λάθη έκαναν οι φιλοξενούμενοι που δεν έμειναν ανεκμετάλλευτα. Ο Ρόμπινσον άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ στο 4′, ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύθηκε λάθος του Τιάγκο Σίλβα (στο ντεμπούτο του στην Premier) και διπλασίασε το προβάδισμα...

Ένα άκρως χορταστικό ματς πραγματοποιήθηκε στο «Χόθορνς», όπου Γουέστ Μπρομ και Τσέλσι μοιράστηκαν τον βαθμό με σκορ 3-3.

Πολλά φθηνά λάθη έκαναν οι φιλοξενούμενοι που δεν έμειναν ανεκμετάλλευτα.

Ο Ρόμπινσον άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ στο 4′, ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύθηκε λάθος του Τιάγκο Σίλβα (στο ντεμπούτο του στην Premier) και διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων στο 25′.

Τρία λεπτά αργότερα, έπειτα από αμυντική αδράνεια, ο Μπάρτλεϊ έγραψε το 3-0 για τη Γουέστ Μπρομ.

Η Τσέλσι τα είχε χαμένα, δεδομένου ότι στο 15′ η μπάλα βρήκε δοκάρι σε σουτ του Βέρνερ αντί να καταλήξει στα δίχτυα.

Πάντως, στο 55′ ο Μάουντ μείωσε και στο 70′ ο Χάντσον-Οντόι ψαλίδισε ακόμα περισσότερο το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Ο χρόνος κυλούσε και όλα έδειχναν ότι η Γουέστ Μπρομ θα πάρει τη νίκη, όμως στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άμπραχαμ είπε την τελευταία κουβέντα.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Premier League

Σάββατο (26/9)

Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3 (40′ πεν. Μοπέ, 90+5′ Μαρτς – 43′ αυτ. Ντανκ, 55′ Ράσφορντ, 90+10′ Μπρούνο Φερνάντες)

Κρίσταλ Πάλας – Έβερτον 1-2 (26′ Κουγιατέ – 10′ Κάλβερτ-Λιούιν, 40′ πεν. Ριτσάρλισον)

Γουέστ Μπρόμιτς – Τσέλσι  (4′, 25′ Ρόμπινσον, 28′ Μπάρτλεϊ – 55′ Μάουντ, 70′ Χάντσον-Οντόι, 90+3′ Άμπραχαμ)

20 Φούλαμ 2 0 3 7

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουέστ Μπρομ – Τσέλσι 3-3: Από 3-0 ισοφάριση στις καθυστερήσεις! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.