ΑΡΗΣ

Άρης-Αστάνα: 2-0 με τον Σάσα οι «κίτρινοι» – Αποβλήθηκε ο Ματέο

Το σκορ του πρώτου αγώνα στο Καζακστάν ισοφάρισε ο Άρης στο 78ο λεπτό, με σκόρερ τον Λούκας Σάσα με ευστόχησε με το κεφάλι.

Άρης-Αστάνα: Το σκορ του πρώτου αγώνα στο Καζακστάν  ισοφάρισε ο Άρης (2-0) στο 78ο λεπτό, με σκόρερ τον Λούκας Σάσα.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Άρης έκανε το 2-0 12 λεπτά πριν τελειώσει το 90λεπτο, όταν μετά από άψογα εκτλεσμένο κόρνερ του Γκάμα ο Λούκας Σάσα νίκησε τους πάντες με κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής!

Παράλληλα ο Άρης απείλησε νωρίτερα και με τους Γκάμα-Μαντσίνι, ενώ στο 72′ ο Ντένις έσωσε τους γηπεδούχους σε ένα πολύ δύσκολο τετ α τετ στη μοναδική φορά που η Αστάνα απείλησε στο ματς.

Στο 86′ ο Ματέο Γκαρσία αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή, σε μια απόφαση τουλάχιστον τραβηγμένη απόφαση.

Δείτε παρακάτω το γκολ του Σάσα και τις υπόλοιπες φάσεις.