ΑΡΗΣ

Άρης: Η απίστευτη ταχύτητα στο γκολ του Γκάνεα! – Πόσα χλμ έπιασε η μπάλα (vid)

Ο Άρης νίκησε 3-0 τον Ατρόμητο στο Κλεάνθης Βικελίδης, σε μια επιβλητική και γεμάτη εμφάνιση της ομάδας του Άκη Μάντζιου. Το γκολ του Γκάνεα. Και τα τρία γκολ που σημείωσε ο Άρης ήταν πολύ όμορφα, όμως αυτό το πιο εντυπωσιακό ήταν αυτό του Κρίστιαν Γκάνεα για το 1-0 στο 22ο λεπτό. Κι αυτό καθώς ο...

Και τα τρία γκολ που σημείωσε ο Άρης ήταν πολύ όμορφα, όμως αυτό το πιο εντυπωσιακό ήταν αυτό του Κρίστιαν Γκάνεα για το 1-0 στο 22ο λεπτό.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Άρης νίκησε 3-0 τον Ατρόμητο στο Κλεάνθης Βικελίδης, σε μια επιβλητική και γεμάτη εμφάνιση της ομάδας του Άκη Μάντζιου. Το γκολ του Γκάνεα.

Κι αυτό καθώς ο Ρουμάνος μπακ έπιασε ένα ασύλληπτης δύναμης σουτ έξω από την περιοχή, αφήνοντας άναυδο τον τερματοφύλακα Θεοδωράκη των φιλοξενούμενων.

Από την τεχνική ανάλυση που έγινε στο στούντιο της Nova έγινε γνωστό πως το σουτ του Κριστιάν Γκάνεα με το αριστερό είχε ταχύτητα 103χλμ/ώρα! Οσο για την απόσταση επετεύχθη από τα 25 μέτρα!