ΑΡΗΣ

Άρης: Παίκτης του Βόλου θέλησε να μιμηθεί τον Μπουχαλάκη, αλλά ο Κουέστα ήταν έτοιμος!

Έπαθε κι έμαθε! Παίκτης του Βόλου πήγε να γίνει... Μπουχαλάκης, όμως αυτή τη φορά ο Κουέστα ήταν έτοιμος!

Ο Άρης νίκησε στον Βόλο, ωστόσο στο 90+5' παίκτης των γηπεδούχων πήγε να μιμηθεί τον… Μπουχαλάκη, με τον Κουέστα όμως να μην «τσιμπάει».
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Άρης πέρασε από τον Βόλο με 2-1, ωστόσο στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να εμφανιστεί ο… Μπουχαλάκης!

Όχι ο πραγματικός δηλαδή ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, αλλά ένας παίκτης του Βόλου που θέλησε να τον «μιμηθεί».

Θυμόμαστε όλοι το ματς Κυπέλλου Άρης – Ολυμπιακός στο οποίο ο Χουλιάν Κουέστα έπεσε… θύμα της έμπνευσης του διεθνούς μέσου.

Τότε που είχε κρυφτεί πίσω από το δοκάρι, με τον Ισπανό τερματοφύλακα να μην τον αντιλαμβάνεται και τελικά να δέχεται ένα απίθανο γκολ.

Κάποιοι είχαν πει για εξυπνάδα του Μπουχαλάκη, άλλοι πάλι είχαν υποστηρίξει πως πρόκειται για unfair.

Φαίνεται πως τη «δόξα» του «ερυθρόλευκου» ποδοσφαιριστή πήγε να «κλέψει» παίκτης του Βόλου.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ΝΠΣ Βόλος – Άρης και αφού οι Βολιώτες αδυνατούσαν να ισοφαρίσουν έγινε το εξής:

Συγκεκριμένα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, στο τέλος επίθεσης των γηπεδούχων, ποδοσφαιριστής τους πήγε και κρύφτηκε πίσω από το δοκάρι!

Αυτή τη φορά όμως ο τερματοφύλακας του Άρη απομάκρυνε την μπάλα, την ώρα που του φώναζαν σχετικά και οι Σάκιτς, Εντιαγέ!

Τέλος αυτό είναι το σκεπτικό για την έκτιση των ποινών των Καμαρά, Ντιαγέ.

Δείτε το περιστατικό στο Βόλος – Άρης 2-1 στο 51:53 του παρακάτω βίντεο: