ΑΡΗΣ

Άρης: Τα highlights του φιλικού με την Αϊντχόφεν

Δείτε όλα τα videos από την αναμέτρηση

Άρης: Τα highlights του φιλικού ματς με την Αϊντχόφεν.

Οι «κίτρινοι» προέρχονταν από τις ήττες στα παιχνίδια με τη Φορτούνα (5-1) και τη Γάνδη (3-1).

Εν προκειμένω, αντιμετώπισαν τη δευτεραθλήτρια Ολλανδίας, ήτοι έναν πολύ ισχυρό αντίπαλο.

Ο Τζέφρι Μπρούμα ήταν απειλητικός σε μερικές περιπτώσεις, ωστόσο το γκολ σημειώθηκε από τον Ντόνιελ Μάλεν στο 40’.

Είναι ξεκάθαρο, πάντως, ότι υπάρχει επιθετικό φάουλ πάνω στον Φαμπιάν Έμαν.

Με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μάλεν πρόλαβε την έξοδο του Έμαν και διπλασίασε το προβάδισμα της Αϊντχόφεν.

Γενικώς ο Άρης δεν απέδωσε καθόλου καλά στο β’ ημίχρονο, τουλάχιστον ως προς το αμυντικό σκέλος.