ΑΡΗΣ

Άρης: «Ξέσπασμα» και αποθέωση στο «Βικελίδης» μετά τη νίκη… ζωής! (vid+pics)

«Ένα» έγιναν ο Άρης και ο κόσμος του μετά τη σπουδαία νίκη επί του Παναθηναϊκού καθώς στήθηκε μια μικρή «γιορτή».

Ο Άρης και ο κόσμος του πανηγυρίζουν τη μεγάλη νίκη επί του Παναθηναϊκού
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Άρης πήρε τεράστια νίκη με 1-0 επί του Παναθηναϊκού για την 3η αγωνιστική, καθώς έχοντας μία ισοπαλία και μία ήττα (από Ιωνικό) στις δύο πρώτες αγωνιστικές την είχε μεγάλη ανάγκη.

Η πρώτη «έκρηξη» πανηγυρισμών ήρθε από τους οπαδούς του Άρη στο γκολ που πέτυχε ο Καμαρά στο 10ο λεπτό, ενώ όπως ήταν φυσικό υπήρξε αποθέωση μετά το φινάλε.

Άλλωστε ήταν το εύθραυστο 1-0 ήταν ιδιαίτερα αγχωτικό για την ομάδα και τον κόσμο των γηπεδούχων. Τελικά ο Άρης κράτησε σχετικά εύκολα το προβάδισμά και μαζί τη σπουδαία νίκη.

Μετά το τέλος του ματς οι αγκαλιές μεταξύ παικτών και Μάντζιου έδιναν κι έπαιρναν, ενώ το κλασικό «όλε όλε» μπροστά από τις θύρες των φανατικών  «δόνησε» για αρκετά λεπτά την ατμόσφαιρα στο Βικελίδης.

Στον αγωνιστικό χώροο ομως βρέθηκε μετά το ματς και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Άρης Θόδωρος Καρυπίδης που μοίρασε συγχαρητήρια σε Μάντζιο και παίκτες.