ΑΡΗΣ

Χαριστέας: «Αν είχαμε 50-50 θα παίρναμε τη νίκη»

Τα παράπονα του Άρη εξέφρασε ο διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος...

Με τη διαιτησία του αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, τα είχε ο Άρης και ο Άγγελος Χαριστέας σε δηλώσεις του μετά το τέλος του ματς αναφέρθηκε σε αυτήν.

Ο διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος του Άρη εξέφρασε τα παράπονα της ομάδας από τη Θεσσαλονίκη.

Αναλυτικά ο Άγγελος Χαριστέας, δήλωσε: «Ήρθαμε εδώ για να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα, τη νίκη. Όλοι είδαν ότι έχουμε μία πολύ δυνατή ομάδα. Είμαι ευχαριστημένος από τα παιδιά.

Εάν δεν ήταν ο ρέφερι ο οποίος έκανε ένα πολύ κακό παιχνίδι, θα μπορούσαμε να φύγουμε με τους τρεις βαθμούς.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – ΑΕΚ – Άρης | Ρόουζ σε Ευαγγέλου: «Πόσα πήρατε;»

Δεν είμαι άνθρωπος που στέκομαι σε αυτά αλλά η ελληνική διαιτησία έχει πολλά προβλήματα. Το συζήτησα και στην UEFA. Χάνουμε την ουσία του αθλήματος. Χάνουμε πολύ χρόνο στο VAR το οποίο δεν έχουμε μάθει να χρησιμοποιούμε.

Εκνευρίζει τους πάντες. Κάνουμε βήματα προς τα πίσω.

Ως ΠΑΕ είμαστε ευχαριστημένοι από τους παίκτες. Αν το παιχνίδι ήταν 50-50 θα φεύγαμε με τη νίκη. Οι δηλώσεις μου δεν έχουν να κάνουν με την ΑΕΚ. Απλά ο Άρης απέδειξε πόσο δυνατός είναι.

Όσοι δουν τις φάσεις από την αρχή, θα εντοπίσουν έναν διαιτητή που σταματάει συνέχεια το παιχνίδι. Χαλάει το παιχνίδι για 5-10 λεπτά και μετά δίνει οκτώ λεπτά καθυστερήσεις. Κάτι δεν πάει καλά.

Πως να διαχειριστεί μία ομάδα την διακοπή; Όταν προηγούμαστε και ο διαιτητής… κόβει συνέχεια το παιχνίδι, τι να κάνουν οι παίκτες. Όταν ένας διαιτητής χαλάει τόσο χρόνο για μία απόφαση, μου δημιουργεί ερωτηματικά».

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χαριστέας: «Αν είχαμε 50-50 θα παίρναμε τη νίκη»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.