Άρης: Ο Τερζής εξέφρασε απορίες για διαιτητικές αποφάσεις – Οι υπόλοιποι απορίες για τις αλλαγές του!

Tις φάσεις που ήθελε απο το ΑΕΚ - Άρης,  λογικά θα τις είδε. Τις αλλαγές που έκανε με την ΑΕΚ, τις είδε;

O Άρης, όπως στο «Καραϊσκάκης» πήρε βαθμό από τις κινήσεις του προπονητή του, στην OPAP Arena δεν πήρε τίποτα εξαιτίας του!

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία στο ντέρμπι με την ΑΕΚ είχε ο προπονητής των «κιτρινόμαυρων», Τόλης Τερζής, με τον κόουτς των «κιτρινόμαυρων» να εκφράζει… απορίες για κάποιες αποφάσεις του διαιτητή Διαμαντόπουλου.

«Από το παιχνίδι έχω απορίες. Υπάρχει η φάση του Καμάτσο στο πρώτο ημίχρονο, μια στο δεύτερο ημίχρονο. Ούτε φάουλ, τίποτα. Στο δεύτερο γκολ που δεχόμαστε, υπάρχει ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ (σ.σ. Τζαβέλλας) που χρησιμοποιεί αγκώνα. Υπάρχει η φάση που δίνει πέναλτι ενώ υπάρχει ξεκάθαρο φάουλ στον Πάλμα».

Ο προπονητής του Άρη εξέφρασε λοιπόν τις… απορίες του (κάποιες εξ αυτών απόλυτα δικαιολογημένες), με τους υπόλοιπους να έχουν επίσης απορίες για τον τρόπο που διαχειρίστηκε το παιχνίδι.

Και αν στο «Καραϊσκάκης» κόντρα στον Ολυμπιακό την προηγούμενη εβδομάδα, πήρε άριστα και πιστώνεται μεγάλο μερίδιο για το τελικό 2-2, από 2-0 και τον βαθμό που πήρε ο Άρης σε ένα… χαμένο παιχνίδι, κόντρα στην ΑΕΚ ο Έλληνας τεχνικός, μένει μεταξεταστέος και τον… Σεπτέμβρη πρέπει να δώσει ξανά εξετάσεις για το δίπλωμα του προπονητή!

Πλην της αλλαγής του τραγικού Ετέμπο που έχει πάρει κίτρινη νωρίς και κάνει και το πέναλτι, δεν πέτυχε καμία άλλη, ούτε στον… λήγοντα!

Δεν απόρησε μόνο ο Ιτούρμπε όταν είδε το νούμερο της φανέλας του, στο πινακάκι του 4ου. Και όσοι έβλεπαν το ματς. Ο Τερζής βγάζει τον σκόρερ του και έναν ποδοσφαιριστή που έχει βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους για να περάσει στο ματς, έναν ακόμα δεξιό μπακ, τον Οντουμπάτζο.

Στο 82′ το… τερματίζει αποσύροντας και τον Λουίς Πάλμα (με το σκορ στο 1-1) για να βάλει και δεύτερο αριστερό μπακ, τον Μαζικού! Δευτερόλεπτα μετά, η ΑΕΚ σκοράρει για το 2-1!

Αφού ο Τερζής θα μπει στον κόπο να δει τις φάσεις που είχε… απορίες για τις αποφάσεις του διαιτητή, ας κάνει τον κόπο να παρακολουθήσει ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, μήπως λύσει και τις επίσης δικαιολογημένες απορίες των υπολοίπων!

Όσο για το… όνειρο που είδε το τελευταίο διάστημα με τον Σιαμπάνη, για να επαναφέρει τον mvp (του ματς και της χρονιάς), Κουέστα, μάλλον θα… ξύπνησε!

Υ.Γ. Η παραμονή του… τραγικού Φαμπιάνο σε ολο το 90λεπτο, δικαιολογείται επειδή μετά την είσοδο του Ενκουλού, δεν υπήρχε άλλος διαθέσιμος κεντρικός αμυντικός στον πάγκο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης: Ο Τερζής εξέφρασε απορίες για διαιτητικές αποφάσεις – Οι υπόλοιποι απορίες για τις αλλαγές του!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!