ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Αστέρας Τρίπολης: Ήττα από τη Χέρακλες

Η ολλανδική ομάδα επικράτησε 2-0

Αστέρας Τρίπολης: Ήττα από τη Χέρακλες με 2-0 γνώρισε στο πρώτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.

Η αρκαδική ομάδα αγωνίστηκε σε διάταξη 4-1-4-1 με τον Τάσο Δουβίκα στην κορυφή της επίθεσης.

Η Χέρακλες ήταν πιο έτοιμη και αποδείχθηκε από το ξεκίνημα της φιλικής αναμέτρησης.

Μόλις στο 4ο λεπτό η ολλανδική ομάδα άνοιξε το σκορ με τον Άντριαν Τσόκε, αλλά στη συνέχεια ο Αστέρας Τρίπολης ανέβασε ρυθμούς.

Στο 41’ ο Δουβίκας τροφοδότησε τον Νίκο Καλτσά, εκείνος επιχείρησε το σουτ και σημάδεψε δοκάρι.

Στην ανάπαυλα ο Μπόρχα Χιμένεθ προχώρησε σε 10 αλλαγές, οι οποίες δεν επηρέασαν τον ρυθμό του Αστέρα Τρίπολης.

Μάλιστα, στο 49ο λεπτό ο Ματίας Ιγκλέσιας έχασε σημαντική ευκαιρία για να φέρει τον αγώνα στα ίσα.

Φρανσέσκ Κρέσπι και Τριαντάφυλλος Πασαλίδης απείλησαν την εστία της Χέρακλες, η οποία όμως έμελλε να ξαναβρεί δίχτυα στις καθυστερήσεις.

Έπειτα από σουτ του Αλεξάντερ Μέρκελ η μπάλα κόντραρε στα σώματα, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Μιχαήλ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (1ο ημίχρονο): Παπαδόπουλος (32′ Τσιφτσής), Κώτσιρας, Βαλιέντε, Αντζουλάς, Κυριακόπουλος, Μπόρχα Φερνάντεθ, Καπίγια, Τζίμας, Γλέζος, Καλτσάς, Δουβίκας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (2ο ημίχρονο): Τσιφτσής (60′ Μιχαήλ), Βλάχος, Πασαλίδης, Χριστόπουλος, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μπελόκ, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαστιάνος, Κανελλόπουλος, Κρέσπι.

H αρχική ενδεκάδα του Αστέρα στο φιλικό:

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

#asterastripolisfc #startinglineup #preseason #friendlymatch #holland🇳🇱

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη AsterasTripolisFC (@asterastripolisfc) στις

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αστέρας Τρίπολης: Ήττα από τη Χέρακλες», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.