ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ισοπαλία (1-1) με Σπάρτη ο Αστέρας Τρίπολης

Δοκιμές από τον Σάββα Παντελίδη στο φιλικό με τη Σπάρτη

Ο Σάββας Παντελίδης επέλεξε να κάνει δοκιμές σε πρόσωπα και ο Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τη Σπάρτη σε φιλικό αγώνα υπό αρκετή βροχή.

Η εικόνα των “κυανοκίτρινων” δεν ήταν ικανοποιητική, με τον έμπειρο τεχνικό να τσεκάρει την αγωνιστική κατάσταση ποδοσφαιριστών που δεν είναι στην πρώτη γραμμή.

Στο 25′ ο Ρόλε απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως, ο Πάντος κράτησε το μηδέν. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν τέσσερα λεπτά μετά με τον Κοζάκη να πραγματοποιεί σέντρα, τη μπάλα να παίρνει φάλτσα και να καταλήγει δίπλα από το δοκάρι του Τσιφτσή.

Με την συμπλήρωσω μισής ώρας αγώνα και με την βροχή να κάνει την εμφάνιση της, το σουτ Μπελόκ κατέληξε άουτ.

Στην επανάληψη, οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 52′ έπειτα από συνεργασία του Ρόλε με τον Σάλας, με τον τελευταίο να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Αλμπάνη. Απάντησε άμεσα η Σπάρτη με τον Ρασσιά, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Σάλας και απέναντι στον Τσιφτσή δεν δυσκολεύτηκε να φέρει το ματς στα ίσια.

Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και το τελικό 1-1 δεν άλλαξε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Γλέζος, Χριστόπουλος, Μαρτίνεζ (46′ Αλμπάνης), Ματρικάρντι (46′ Τζίμας), Μπελόκ (63′ Μιχελής), Βαλιέντε (63′ Κάρδαρης), Σάλας, Ρόλε, Μπαστιάνος, Δουβίκας (46′ Ρούνεϊ).

ΣΠΑΡΤΗ (Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Πάντος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Καστριτσέας, Κολιτσίδας, Χάδιαρης, Καρβουνίδης, Παυλής, Βλαχομήτρος, Ντα Σίλβα, Καλούδης.

ΣΠΑΡΤΗ (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Κλέτον, Κυζιρίδης, Ρασσιάς, Καλούσης, Ντούσκας, Κολιάκος, Αναστασίου, Μπέζας, Αρώνης, Χουζούρης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ισοπαλία (1-1) με Σπάρτη ο Αστέρας Τρίπολης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.