CHAMPIONS LEAGUE

Χατ-τρικ κατά του ΑΠΟΕΛ σε 10 λεπτά! (vids)

Η κυπριακή ομάδα βρέθηκε να χάνει 3-0 στο 19’ από τη Σούντουβα

Εφιαλτικά εξελίχθηκε για τον ΑΠΟΕΛ το α’ ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Σούντουβα, στο πλαίσιο του 1ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Οι πρωταθλητές Κύπρου βρέθηκαν να χάνουν 3-0 μόλις στο 19ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με τη λιθουανική ομάδα και, πλέον, έχουν μπροστά τους ένα… βουνό.

Το πιο παράδοξο της υπόθεσης είναι ότι και τα τρία γκολ της Σούντουβα μπήκαν σε διάστημα 10 λεπτών από τον ίδιο παίκτη!

Ο Ριγκίνο Σισίλια βρήκε δίχτυα στο 9’, το 11’ και το 19’, δίνοντας σαφές προβάδισμα στη λιθουανική ομάδα για ένα θετικό αποτέλεσμα εν όψει της ρεβάνς του ΓΣΠ.

Ο «κανονιέρης» της Σούντουβα γεννήθηκε πριν από 23 χρόνια στο Κουρασάο, όταν ακόμη ανήκε στις Ολλανδικές Αντίλλες, βλέπει τον κόσμο από τα 197 εκατοστά και είχε χριστεί διεθνής με την Κ20 της πατρίδας του.

Το πιο γρήγορο χατ-τρικ στην ιστορία του Champions League σημειώθηκε από τον Μπαφετιμπί Γκομίς (8 λεπτά) στην αναμέτρηση Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Λιόν 1-7 στις 7 Δεκεμβρίου 2011.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χατ-τρικ κατά του ΑΠΟΕΛ σε 10 λεπτά! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.