CHAMPIONS LEAGUE

Καθάρισε από τώρα η Ζάλτσμπουργκ

Η αυστριακή ομάδα επιβλήθηκε 3-0 εντός έδρας της Σκεντίγια

Διά περιπάτου έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League η Ζάλτσμπουργκ.

Η αυστριακή ομάδα, η οποία πέρυσι είχε φτάσει μέχρι την προημιτελική φάση του Europa League, επιβλήθηκε 3-0 της Σκεντίγια.

Ο Μοάνες Νταμπούρ άνοιξε το σκορ στο 16΄με πέναλτι και ο ίδιος παίκτης διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου.

Στο 81′ είχε έρθει η ώρα του Ντιαντιέ Σαμασεκού για να βρει δίχτυα από την άσπρη βούλα, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Να σημειωθεί ότι η Ζάλτσμπουργκ ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ζλάτκο Γιουνούζοβιτς στο 83′.