CHAMPIONS LEAGUE

Σαν σήμερα: Βαλένθια – Ολυμπιακός 2-0 (vid)

Οι «ερυθρόλευκοι» γνωρίζουν την ήττα στο Μεστάγια

Σαν σήμερα, στις 22 Νοεμβρίου του 2006 ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Βαλένθια για τους ομίλους του Champions League.

Ένα γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους και ένα στην αρχή του δεύτερου, έκριναν το παιχνίδι στο “Μεστάγια”. Καλός για ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός.

Στο 45ο λεπτό ο Ανγκούλο έκανε την ωραία κίνηση και το σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Νικοπολίδη.

Στο 46o λεπτό ο Σίλβα σέντραρε, ο Μοριέντες έκανε την καρφωτή κεφαλιά και η Βαλένθια στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Βαλένθια (Κίκε Σάντσεθ Φλόρες): Kανιθάρες, Μιγκέλ, Αλμπιόλ, Αγιάλα, Κούρο Τόρες, Μπαράχα (86′ Ούγκο Βιάνα), Παγιάρδο, Χοακίν, Σίλβα, Βίγια (22′ Μοριέντες), Ανγκούλο (75′ Ταβάνο).

Ολυμπιακός (Τροντ Σόλιντ): Νικοπολίδης, Πάντος, Κωστούλας, Ζούλιο Σέζαρ, Ζεβλάκοβ, Στολτίδης (62′ Μπαμπανγκίντα), Τζόρτζεβιτς, Ριβάλντο, Οκκάς, Κωνσταντίνου (17′ Μάριτς), Καστίγιο (70′ Μπόρχα).

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σαν σήμερα: Βαλένθια – Ολυμπιακός 2-0 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.