Χουάνγκ: Πώς είδε την ήττα από την Σίτι και τι είπε

Tι έκανε στο πρώτο του παιχνίδι στο Champions League.

Χουάνγκ: Πώς είδε την ήττα από την Σίτι και τι είπε για τον πρώτο του αγώνα στο Champions League.

Ο Ιν Μπεόμ Χουάνγκ έκανε το ντεμπούτο του στο Champions League με τον Ερυθρό Αστέρα, στην ήττα της σερβικής ομάδας από την Μάντσεστερ Σίτι στην Αγγλία.

«Ο Ιν Μπεόμ Χουάνγκ, ο οποίος γιόρτασε τα γενέθλιά του και ξεκίνησε ως βασικός, συνέβαλε στην άμυνα στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου», σημείωσε το νοτιοκορεατικό σάιτ chosun.com.

Σε γενικές γραμμές η παρουσία του Νοτιοκορεάτη κρίνεται ως θετική, καθώς από τα πόδια του ξεκίνησε στο 45ο λεπτό το γκολ του Αστέρα, το οποίο και αιφνιδίασε την Μάντσεστερ Σίτι.

Νωρίτερα, στο 25ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Χουάνγκ Ιν-μπεόμ επιχείρησε ένα τολμηρό τάκλιν στον Αλβάρες της Μάντσεστερ Σίτι και έκλεψε την μπάλα χωρίς φάουλ.

Άλλη καλή του στιγμή ήταν στο 30ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όταν έκανε χαμηλή, γρήγορη σέντρα προς την εστία από τα πλάγια όμως ο Έντερσον έδιωξε την μπάλα.

Ο Νοτιοκορεάτης είχε άλλη μία καλή ευκαιρία, όταν με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Σίτι, είχε αδύναμο σουτ πάνω στον τερματοφύλακα από το σημείο του πέναλτι.

Ο Χουάνγκ αντικαταστάθηκε στο 37ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα, ευχαρίστησε όλους όσους τον υποστήριξαν αν και όπως είπε «ήταν ένα απογοητευτικό αποτέλεσμα» αλλά υπογράμμισε πως ήταν μια στιγμή που δεν θα ξεχάσει ποτέ.

«Θα ήθελα να πω ευχαριστώ σε όλους όσους μου ευχήθηκαν χρόνια πολλά» ανέφερε επίσης, καθώς ήταν τα γενέθλιά του.

«Θα σας το ανταποδώσω μεγαλώνοντας όπου κι αν βρίσκομαι», κατέληξε.

πηγή: upopsi.gr

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χουάνγκ: Πώς είδε την ήττα από την Σίτι και τι είπε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.