Ελλάδα – Καζακστάν: Τελείωσε από ημίχρονο η ιστορία

Ελλάδα - Καζακστάν 4-0 στο ημίχρονο με τους Ιωαννίδη και Κουρμπέλη να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Εντυπωσιακό ήταν το πρώτο ημίχρονο στο Ελλάδα – Καζακστάν από πλευράς «γαλανόλευκης». Μπήκε και τελείωσε στο άψε σβήσε το ματς.

Με το σκορ στο 2-0 στο 15′ τα πάντα ήταν εύκολα. Στο 37′ από μία ακόμη καλά οργανωμένη επίθεση ο Μασούρας έδωσε έτοιμο γκολ και ο Ιωαννίδης δεν λάθεψε. Έδειξε πού ήθελε την μπάλα, έκανε εξαιρετική κίνηση χωρίς αυτή και όταν την πήρε, την έστειλε στα δίχτυα. Δεύτερη ασίστ αυτή για τον Μασούρα, ο οποίος είχε και την μπαλιά στο 2-0.

Τρία λεπτά αργότερα ήταν ο Τσιμίκας αυτός που έβγαλε τη σέντρα και ο Κουρμπέλης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 4-0. Κάπως έτσι έπεσαν οι τίτλοι τέλους. Σημαντικό ότι «καθαρίσαμε» από νωρίς ώστε να μπορούν οι διεθνείς να κάνουν την απαραίτητη διαχείριση δυνάμεων.

Ελλάδα – Καζακστάν

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ελλάδα – Καζακστάν: Τελείωσε από ημίχρονο η ιστορία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.