ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ο Τάσος Δουβίκας «λύτρωσε» τη Θέλτα χαρίζοντας νίκη-παραμονή! (vid)

Ο Τάσος Δουβίκας πέτυχε το νικητήριο γκολ της Θέλτα κόντρα στην Βιγιαρεάλ, χαρίζοντας ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στην ομάδα του

Ο Τάσος Δουβίκας στην πρώτη του σεζόν στην Ισπανία έχει καταφέρει να πιάσει διψήφια νούμερα με τη φανέλα της Θέλτα, καθώς μετράει 12 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις!

Το τελευταίο γκολ ήρθε στη νίκη με 3-2 επί της Βιγιαρεάλ στο «Μπαλαΐδος», στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της La Liga το απόγευμα της Κυριακής του Πάσχα (5/5).

Η ομάδα του Βίγκο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12′ με τον Άλεξ Μορένο. Πέντε λεπτά αργότερα τα αριθμητικά δεδομένα άλλαξαν, καθώς αποβλήθηκε ο Σάντι Κομεσάνια, με συνέπεια οι γηπεδούχοι να ανατρέψουν το σκορ πριν από την ανάπαυλα.

Ο Ιάγκο Άσπας με πέναλτι στο 22′ ισοφάρισε και στο 39′ ο Γέργκεν Στραντ Λάρσεν έφερε τα πάνω κάτω. Στο 65′, ο Γκονσάλο Γκέντες ισοφάρισε σε 2-2, πριν έρθει το νικητήριο γκολ του Δουβίκα στο 82′, μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Με αυτόν τον τρόπο, η Θέλτα ανέβηκε στην 15η θέση και το +8 από την επικίνδυνη ζώνη.

Δείτε το γκολ του Δουβίκα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Τάσος Δουβίκας «λύτρωσε» τη Θέλτα χαρίζοντας νίκη-παραμονή! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.