ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Τζόλης: Άνοιξε λογαριασμό στην Bundesliga 2 (vid)

Με τον καλύτερο τρόπο έχει ξεκινήσει ο Χρήστος Τζόλης στη Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Στο ντεμπούτο του με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ βρήκε δίχτυα ο Χρήστος Τζόλης στο ματς Κυπέλλου απέναντι στην Ιλερτίσεν. Λίγες μέρες μετά έμεινε άσφαιρος με την Πάντερμπορν περνώντας ως αλλαγή και έτσι απέναντι στην Έλβερσμπεργκ επέστρεψε δριμύτερος!

Μπορεί να έπαιξε πάλι κάτι παραπάνω από ένα 20λεπτο, αλλά αυτό αρκούσε για να βάλει δύο γκολ. Άνοιξε έτσι λογαριασμό και στην Bundesliga 2 από νωρίς με τη νέα του ομάδα.

Το μεσημέρι ήταν ούτως ή άλλως εύκολο για τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, η οποία έδειξε από νωρίς τη διαφορά δυναμικής των δύο ομάδων. Μόλις στο 11′ ο Κλάους άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βις έκανε το 0-2. Λίγο πριν το ημίχρονο σκόραρε και ο Βερμάι για το 0-2 και κάπου εκεί το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους κλείδωσε.

Μέχρι την είσοδο του Έλληνα επιθετικού δεν υπήρχε κάτι το ιδιαίτερο. Ωστόσο, ο ίδιος έχοντας διάθεση και κίνητρο, διαμόρφωσε το τελικό 0-5. Μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδό του, δηλαδή στο 70′, έκανε το 0-4 και εννιά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Έτσι μετά από τρεις αγώνες με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ ο Τζόλης έχει ισάριθμα γκολ. Εντυπωσιακό το ξεκίνημά του, ειδικά εάν αναλογιστεί κανείς πως δεν έχει ξεκινήσει σε κανένα παιχνίδι βασικός. Συνολικά ούτε 90λεπτο δεν έχει παίξει έως τώρα!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τζόλης: Άνοιξε λογαριασμό στην Bundesliga 2 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.