ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Nations League: Στον μικρό τελικό ο Σιδηρόπουλος

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος ορίστηκε να είναι τέταρτος διαιτητής στον μικρό τελικό του Nations League, που θα γίνει την Κυριακή (9/6) μεταξύ Αγγλίας και Ελβετίας.

Το πρώτο Φάιναλ-4 στην διοργάνωση του Nations League φιλοξενείται την Πορτογαλία από την Πέμπτη (5/6) έως την Κυριακή (9/6).

Ο Έλληνας διαιτητής ήταν παρών στον χθεσινό (6/6) ημιτελικό ανάμεσα σε Αγγλία και Ολλανδία, με τους «οράνιε» να προκρίνονται με 3-1.

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος ορίστηκε ως 4ο διαιτητής της αναμέτρησης Ελβετία-Αγγλία (9/6 16:00) για τον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Ρουμάνος Αλίν Χατεγκάν.

Βοηθοί θα είναι οι συμπατριώτες του Οκτάβιαν Σόβρε και Σεμπάστιαν Γκεόργκε.

Referee: Ovidiu Alin Hațegan (ROU)

Assistant Referee 1: Octavian Șovre (ROU)

Assistant Referee 2: Sebastian Eugen Gheorghe (ROU)

Fourth Official: Anastasios Sidiropoulos (GRE)

Video Assistant Referee: Michael Fabbri (ITA)

Assistant Video Assistant Referee: Marco Di Bello (ITA)

UEFA Referee Observer: Manuel Díaz Vega (ESP)

UEFA Delegate: Eduard Dervishaj Nelaj (ESP)

Σιδηρόπουλος: Η πρόκριση των«οράνιε» στον τελικό με ανατροπή

Η Ολλανδία ανέτρεψε το προβάδισμα της Αγγλίας, τη νίκησε 3-1 στην παράταση και θα αντιμετωπίσει στον τελικό του Nations League την Πορτογαλία.

Οι Αγγλοι ήταν η καλύτερη ομάδα στο Γκιμαράες στο μεγαλύτερο διάστημα της κανονικής διάρκειας.

Ο Ράσφορντ στο 32ο λεπτό έβαλε μπροστά τα «τρία λιοντάρια».

Ωστόσο οι «οράνιε» παρότι δεν είχαν τον συνηθισμένο στην νέα τους εποχή ενθουσιασμό, ήταν δεδομένο πως θα ανέβαιναν.

Σε εκτέλεση κόρνερ του Μέμφις Ντεπάει, ο Ντε Λιχτ (73’) πήρε την κεφαλιά και ισοφάρισε.

Στην παράταση η ομάδα του Κούμαν «καθάρισε» την πρόκριση με το αυτογκόλ του Γουόκερ και το γκολ του Πρόμες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Nations League: Στον μικρό τελικό ο Σιδηρόπουλος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.