EUROPA LEAGUE

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: Το δοκάρι των Τούρκων με τον Καβετσί (vid)

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά, αλλά οι Τούρκοι της Φενέρ άγγιξαν το γκολ στο 18ο λεπτό!

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυναμικά απέναντι στη Φενέρμπαχτσε, αλλά οι Τούρκοι ήταν εκείνοι που είχαν την πιο μεγάλη φάση στο ματς.

Ο Αγκιμπού Καμαρά έχασε μια ανεπανάληπτη φάση στο 40 λεπτό, καθώς βρήκε αέρα στο γύρισμα του Μασούρα.

Λίγο αργότερα, ο Τισεράν φαίνεται ότι πάτησε τον Ονιεκούρου μέσα στην περιοχή, αλλά ο Λαόθ έμεινε ασυγκίνητος.

Η μεγάλη φάση του ματς για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 18ο λεπτό.

Η ομάδα του Περέιρα, μόλις είχε αρχίσει να ισορροπεί το ματς και ο Καβετσί λίγο έλειψε να της δώσει το προβάδισμα.

Φοβερό σουτ από τον Τούρκο, ο οποίος αιφνιδίασε τον Βάτσλικ που έμεινε ακίνητος να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας.

Ολυμπιακός: Η αναγκαστική αλλαγή

Ο Ολυμπιακός γλύτωσε το 0-1, καθώς αυτή προσέκρουσε στο δοκάρι της εστίας του Τσέχου πορτιέρε.

Λίγο αργότερα ήρθε και το μεγάλο πλήγμα για τους γηπεδούχους. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ένιωσε ενοχλήσεις και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο. Τη θέση του πήρε τον Ουσεϊνού Μπα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: Το δοκάρι των Τούρκων με τον Καβετσί (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.