EUROPA LEAGUE

Ομόνοια – Γρανάδα 0-2: «Άλωσε» το ΓΣΠ και οδηγεί την κούρσα (vids)

Η Γρανάδα πέρασε από το ΓΣΠ, νικώντας την Ομόνοια με 2-0 στην 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Η Γρανάδα άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ερέρα και ο Σουάρεζ στο 63ο λεπτό «κλείδωσε» το τρίποντο για την ομάδα του. Με αυτή την ήττα η Ομόνοια έμεινε στον ένα βαθμό στον...

Η Γρανάδα πέρασε από το ΓΣΠ, νικώντας την Ομόνοια με 2-0 στην 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η Γρανάδα άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ερέρα και ο Σουάρεζ στο 63ο λεπτό «κλείδωσε» το τρίποντο για την ομάδα του.

Με αυτή την ήττα η Ομόνοια έμεινε στον ένα βαθμό στον όμιλο ενώ η Γραναάδα έφτασε τους επτά και οδηγεί την κούρσα στον πέμπτο όμιλο του Europa League.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ – Αϊντχόφεν 4-1: Στα… 4 σταμάτησε το πάρτι-Διέσυρε τους Ολλανδούς ο Δικέφαλος! (vids)

Η Ομόνοια στο πρώτο μέρος δεν κατάφερε να μπει στο ματς, επηρεάστηκε από το γρήγορο γκολ των φιλοξενούμενων και το έργο της έγινε… βουνό όταν ο Ντούρις στο 41ο λεπτό δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Ομόνοια (Χένιγκ Μπεργκ): Φανπιάνο, Λέκγιακς, Χουμποτσάν, Λούφτνερ, Λανγκ, Ζόρντι Γκόμεθ (46′ Σέχου), Μποτέ (46′ Ασαντέ), Βίτορ Γκόμες, Τζιόνης (73΄Τιάγκο Σάντος), Ντούριτς, Παππουλής (46′ Κούσουλος)

Γρανάδα (Ντιέγο Μαρτίνεθ): Ρουί Σίλβα, Ντουάρτε, Χ. Σάντσεθ. Π. Σάντσεθ, Νέβα, Μοντόρο (46′ Μιγιά), Γκοναλόν, Κένεντι (76′ Σόρο), Ερέρα, Ματσίς, Λουίς Σουάρες (75′ Χόρχε Μολίνα).

Δείτε τα γκολ της Γρανάδα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ομόνοια – Γρανάδα 0-2: «Άλωσε» το ΓΣΠ και οδηγεί την κούρσα (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.