ΓΑΛΛΙΑ

Ανατροπή με «τριάρα» και δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Ρεν! (vid)

Τι κι αν βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ (η τελευταία στο 80’) η Ρεν κατάφερε να επικρατήσει στην έδρα της της Ναντ με 3-2, σε παιχνίδι για την 22η αγωνιστική της Ligue 1. Λυτρωτής των γηπεδούχων ο Ραφίνια στο… 7ο λεπτό των καθυστερήσεων! Βεβαίως μόλις δύο λεπτά (στο 90+5) ο Μπουριγκό είχε ισοφαρίσει σε...

Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Τι κι αν βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ (η τελευταία στο 80’) η Ρεν κατάφερε να επικρατήσει στην έδρα της της Ναντ με 3-2, σε παιχνίδι για την 22η αγωνιστική της Ligue 1.

Λυτρωτής των γηπεδούχων ο Ραφίνια στο… 7ο λεπτό των καθυστερήσεων! Βεβαίως μόλις δύο λεπτά (στο 90+5) ο Μπουριγκό είχε ισοφαρίσει σε 2-2, απαντώντας στο 1-2 που είχε κάνει για τους φιλοξενούμενους ο Σιμόν.

Μάλιστα στο 71′ ο Ραφίνια είχε σκοράρει και πάλι για την ισοφάριση, όταν πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Λαφόν σε εκτέλεση πέναλτι του Νιάνγκ..

Με τη νίκη αυτή η Ρεν έφτασε τους 40 βαθμούς και κρατά σταθερά την 3η θέση στο Europa League.