ΓΑΛΛΙΑ

Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεν 3-0: Ο Ντι Μαρία «καθάρισε» για τους Παριζιάνους

Με τον Άνχελ Ντι Μαρία να σκοράρει τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας του, η Παρί επιβλήθηκε με σκορ 3-0 επι της Ρεν. Έχοντας τον Ντι Μαρία σε μεγάλα κέφια οι Παριζιάνοι κέρδισαν στο ντέρμπι την Ρέν και έμειναν μόνοι πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα του γαλλικού πρωταθλήματος. Το σκορ για τους γηπεδούχους των...

Συντάκτης: Βασίλης Μπαντής Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Με τον Άνχελ Ντι Μαρία να σκοράρει τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας του, η Παρί επιβλήθηκε με σκορ 3-0 επι της Ρεν.

Έχοντας τον Ντι Μαρία σε μεγάλα κέφια οι Παριζιάνοι κέρδισαν στο ντέρμπι την Ρέν και έμειναν μόνοι πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το σκορ για τους γηπεδούχους των πολλών απουσιών άνοιξε ο Κιν, μόλις στο 11ο λεπτό της συνάντησης, με δυνατό σουτ.

Σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Ντι Μαρία, που πριν αρχίσει να…πυροβολεί είχε και τελική προσπάθεια στο δοκάρι, στο 14ο λεπτό, με τρομερό σουτ.  Ο Αργεντινός σταρ σημείωσε το 2-0 στο 21′, με υπέροχο σκάψιμο, από θέση τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντι Μαρία έκανε το 3-0 για την ομάδα του, με μακρινό συρτό σουτ, γράφοντας με αυτό τον τρόπο το τελικό σκορ.