ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπάγερν – Βέρντερ 1-1: Βαθμός εννέα χρόνια μετά! – Όλα τα γκολ σε videos

Μπάγερν Μονάχου: Είχε... διαλύσει τη Βέρντερ τα τελευταία χρόνια (19 σερί νίκες, 49 γκολ στο Μόναχο την τελευταία 9ετία), όμως το Σάββατο (21/11) υποχρεώθηκε σε εντός έδρας 1-1. Δείτε video.

Μπάγερν
Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Μπάγερν είχε… τσακίσει τη Βέρντερ τα τελευταία χρόνια (19 σερί νίκες, 49 γκολ στο Μόναχο την τελευταία 9ετία), όμως το Σάββατο (21/11) υποχρεώθηκε σε εντός έδρας 1-1.

Θέλετε κι άλλα;

Από τον Φεβρουάριο αγνοούσε την εντός έδρας απώλεια η Μπάγερν (Λειψία), από τον περυσινό Νοέμβριο είχε να μείνει πίσω στο σκορ στο ημίχρονο (στο Μόναχο).

Η Βέρντερ έπαιξε εξαιρετική άμυνα, σκόραρε μία φορά και έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Ο Έγκενσταϊν άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό, ενώ η Μπάγερν αντιπαρέταξε ένα δοκάρι με τον Ντόουγκλας Κόστα και, κυρίως, ένα γκολ με τον Κομάν στο 62′.

ΜΠΑΓΕΡΝ (Χάνζι Φλικ): Νόιερ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ερναντές (19′ Γκορέτσκα), Παβάρ, Χάβι Μαρτίνεθ, Μουσιάλα (63′ Τσούπο-Μοτίνγκ), Μίλερ, Κομάν (63′ Γκνάμπρι), Ντάγκλας Κόστα (63′ Σανέ), Λεβαντόφσκι

ΒΕΡΝΤΕΡ (Φλόριαν Κόφελντ): Πανλένκα. Γκρος, Τοπράκ, Γκέμπρε-Σελασιέ, Αουγκούστινσον, Φριντλ, Μπιτενκούρντ (66′ Αγκου), Μέβαλντ (71′ Μπομ), Ρασίτσα (90′ Τσονγκ), Εγκενσταϊν, Σάρτζεντ.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Σάββατο 21/11

Μπάγερν – Βέρντερ 1-1 (62′ Κομάν – 45′ Έγκεσταϊν)

Γκλάντμπαχ – Άουγκσμπουργκ 1-1 (5′ Νόιχαους – 88′ Καλιγκιούρι)

Χόφενχαϊμ – Στουτγκάρδη 3-3 (16′ Μπάουμγκαρτνερ, 48′ Σεσενιόν, 71′ πεν. Κράμαριτς – 18′ Γκονζάλες, 27′ Βαμανγκιτουκά, 90+4′ Κεμπφ)

Σάλκε – Βόλφσμπουργκ 0-2 (3′ Βέγκχορστ, 24′ Σλάγκερ)

Αρμίνια – Λεβερκούζεν 1-2 (47′ αυτ. Χραντέτσκι – 27′ Μπέιλι, 88′ Ντράγκοβιτς)

Άιντραχτ – Λειψία 19:30

Χέρτα – Ντόρτμουντ 21:30