ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Η Γκλάντμπαχ με τεσσάρα ξανά στη 2η θέση

Η Γκλάντμπαχ απάντησε με τέσσερα γκολ στο Ανόβερο, 4-1, και προσπέρασε πάλι στη 2η θέση της Bundesliga

Η Γκλάντμπαχ νικώντας το Ανόβερο 4-1, πέρασε και πάλι στη 2η θέση της Bundesliga, με τη συμπλήρωση της 12ης αγωνιστικής.

Το Ανόβερο αιφνιδίασε, πετυχαίνοντας γκολ στο 1ο λεπτό με τον Αμερικανό, Μπόμπι Γουντ, όμως η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους.

Οι Αζάρ (7’) και Λανγκ (44’) έφεραν την ανατροπή πριν από την ανάπαυλα, και στην επανάληψη με γκολ από τους Στιντλ και Ζακαριά η Γκλάντμπαχ έφθασε στα 30 γκολ (δεύτερη καλύτερη επίθεση μετά τα 35 της Ντόρτμουντ) και πέρασε ξανά μόνη στη 2η θέση.

Η Φράιμπουργκ κρατούσε τη νίκη της Βέρντερ, όμως η ομάδα της Βρέμης πήρε στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας 1-1.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Παρασκευή (23/11)

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Στουτγκάρδη 2-0 (76’, 83’ Φόλαντ)

Σάββατο (24/11)

Μπάγερν Μονάχου-Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-3 (17’ Σούλε, 20’, 58’ Μίλερ – 44’, 78’, 90+3’ Λουκεμπάκιο)

Χέρτα Βερολίνου-Χόφενχαϊμ 3-3 (13’ Ιμπίσεβιτς, 71’ Λέκι, 87’ Λαζάρο – 1’ Ντεμιρμπάι, 10’ Κράμαριτς, 55’ Μπίσακσιτς)

Άουγκσμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-3 (90’ Κόρντοβα – 2’ Ντε Γκουζμάν, 47’ Χάλερ, 68’ Ρέμπιτς)

Μάιντς-Μπορούσια Ντόρτμουντ 1-2 (70’ Κουέσον – 66’ Αλκάθερ, 76’ Πίστσεκ)

Βόλφσμπουργκ-Λειψία 1-0 (50’ Ρουσιγιόν)

Σάλκε-Νυρεμβέργη 5-2 (26’, 84’ Σκρίμπσκι, 32’ Χαρίτ, 70’ Μπουργκστάλερ, 93′ Οτσίπκα – 38’ Παλάσιος, 78’ Ζρέλακ)

Κυριακή (25/11)

Φράιμπουργκ-Βέρντερ Βρέμης 1-1 (42’ πέν. Βαλντσμίντ / 90’ Αουγκούστινσον)

Γκλάντμπαχ-Ανόβερο 4-1 (7’ Αζάρ, 44’ Λανγκ, 58’ Στιντλ, 77’ Ζακαριά / 1’ Γουντ)