ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Λειψία – Σάλκε 4-0: Tην τσάκισε (vid)

Η Λειψία… ασέλγησε στο φάντασμα της Σάλκε, επικρατώντας 4-0 το βράδυ του Σαββάτου (3/10). Στο 31ο λεπτό ο Μποζντογάν έβαλε αυτογκόλ και στο 35′ ο Ανχελίνο έδωσε σαφές προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 45′ ο Όρμπαν έβαλε τέλος στα όποια ονειρα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 80′ ο Χάλστενμπεργκ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι. Τα αποτελέσματα...

Η Λειψία… ασέλγησε στο φάντασμα της Σάλκε, επικρατώντας 4-0 το βράδυ του Σαββάτου (3/10).

Στο 31ο λεπτό ο Μποζντογάν έβαλε αυτογκόλ και στο 35′ ο Ανχελίνο έδωσε σαφές προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο 45′ ο Όρμπαν έβαλε τέλος στα όποια ονειρα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 80′ ο Χάλστενμπεργκ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Παρασκευή 2/10

Ουνιόν – Μάιντς 4-0 (13′ Kρούσε, 49′ Ίνγκβαρτσον, 63′ Φρίντριχ, 64′ Πογιάνπαλο)

Σάββατο 3/10

Άιντραχτ – Χόφενχαϊμ 2-1 (54’ Καμάντα, 71’ Ντοστ – 18’ Κράμαριτς)

Ντόρτμουντ – Φράιμπουργκ 4-0 (31’, 66’ Χάαλαντ, 47’ Τσαν, 90+3’ Πάσλακ)

Κολωνία – Γκλάντμπαχ 1-3 (84’ Ρεξμπετσάι – 14’ Πλεά , 16’ Λάινερ, 56’ Στιντλ)

Βέρντερ – Μπίλεφελντ 1-0 (21’ Μπιτενκούρ)

Στουτγκάρδη – Λεβερκούζεν 1-1 (76’ Κάλαϊτζιτς – 7’ Σικ)

Λειψία – Σάλκε 4-0 (31′ αυτ. Μποζντογάν, 35′ Ανχελίνο, 45′ Όρμπαν, 80′ Χάλστενμπεργκ)