ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σάαρμπρικεν – Λεβερκούζεν 0-3: Όνειρο ήταν και πάει…(vid)

Η Λεβερκούζεν έβαλε τέλος στο παραμύθι της Σάαρμπριγκεεν της 4ης κατηγορίας (0-3), παίρνοντας το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας.

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Μέχρι τα ημιτελικά έμελλε να είναι η πορεία-όνειρο της Σααρμπρίκεν στον φετινό θεσμό του Κυπέλλου Γερμανίας, μετά τη σημερινή της ήττα με 3-0 από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν, στον πρώτο ημιτελικό της δεύτερης τη τάξει εγχώριας διοργάνωσης.

Οι «ασπιρίνες» πίεσαν από την αρχή και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με τον Ντιαμπί που εκτέλεσε από κοντά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μαυροπάνος: Φεύγει από την Άρσεναλ, πέντε… μνηστήρες στην Μπουντεσλίγκα!

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ζάιτς έστειλε την μπάλα προς την εστία του, ο γκολκίπερ της Σααμπρίκεν έδιωξε αλλά στην επαναφορά ο Αλάριο έγραψε το 0-2.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 58′ με τον Ντεμιρμπάι να στρώνει στον Μπελαράμπι και αυτός να σκοράρει από κοντά.

Αύριο Τετάρτη η Μπάγερν υποδέχεται την Άιντραχτ στον άλλο ημιτελικό.