Στουτγκάρδη – Μπάγερν Μ. 0-5: Σόου Γκνάμπρι με καλεσμένο τον Μαυροπάνο – Η βαθμολογία

Η Στουτγκάρδη δεν πρόβαλε καμία αντίσταση στις ορέξεις των Γκνάμπρι και Λεβαντόφσκι που «καθάρισαν» για τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν έκανε πάρτι απέναντι στην Στουτγκάρδη με τον Σερτζ Γκνάμπρι σε μεγάλα κέφια
Συντάκτης: Σπύρος Γιαννόπουλος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Σερτζ Γκνάμπρι κερνούσε, Σερτζ Γκνάμπρι έπινε και με μια μαγική εμφάνιση η Μπάγερν Μονάχου διέσυρε την Στουτγκάρδη (0-5).

Το πάρτι των Βαυαρών άργησε να ξεκινήσει. Για 4ο λεπτά η ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου αντιστεκόταν στις επιθετικές ορέξεις του συνόλου του Γιούλιαν Νάγκελσμαν.

Στουτγκάρδη – Μπάγερν Μ.: Σόου Γκνάμπρι

Ωστόσο, στο 40ο λεπτό ο Σερτζ Γκνάμπρι έδωσε τη λύση. Από εκεί κι έπειτα, τα πράγματα απλοποιήθηκαν.

Εξάλλου, η Μπάγερν στην έδρα των Σουηβών τα περνάει… φίνα. Με τελευταία ήττα στο «Mercedes-Benz Arena», οι Βαυαροί μετρούσαν έντεκα σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις κόντρα στη Στουτγκάδη.

Η δωδέκατη κλείδωσε στο δεύτερο ημίχρονο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον 27χρονο άσο των φιλοξενούμενων. Ιδανικό ξεκίνημα (53΄) με γκολ από τον Γκνάμπρι, ο οποίος στη συνέχεια το έριξε στις ασίστ. Δύο γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι (69΄, 72΄) με ισάριθμες τελικές πάσες.

Το ποδοσφαιρικό κάρμα αντάμειψε τον αλτρουισμό του διεθνούς Γερμανού, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ (74΄). Η διαφορά από την Μπορούσια Ντόρτμουντ αυξήθηκε προσωρινά στους εννιά βαθμούς και η εμβόλιμη αγωνιστική εξελίχθηκε κατ’ευχήν για τους Βαυαρούς.

Στα άλλα ματς της ημέρας, η Αρμίνια Μπίλεφελντ επικράτησε της Μπόχουμ με 2-0. Αναμέτρηση στην οποία αγωνίστηκε βασικός ο Βασίλης Λαμπρόπουλος, ενώ ο Κώστας Σταφυλίδης πέρασε αλλαγή στο 46ο λεπτό.

Bundesliga: Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής