ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Βόλφσμπουργκ-Λεβερκούζεν 0-0: Άνοστο ξεκίνημα (vid)

Χωρίς γκολ άρχισαν τις υποχρεώσεις τους στην Bundesliga οι Βόλφσμπουργκ και Λεβερκούζεν. Οι γηπεδούχοι είχαν από δύο καλές ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι άλλες δύο στο 2ο. Υπενθυμίζεται ότι η Βόλφσμπουργκ είναι υποψήφια αντίπαλος της ΑΕΚ στα πλέι οφ του Europa League.   Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής Παρασκευή 18/9 Μπάγερν – Σάλκε...

Χωρίς γκολ άρχισαν τις υποχρεώσεις τους στην Bundesliga οι Βόλφσμπουργκ και Λεβερκούζεν.

Οι γηπεδούχοι είχαν από δύο καλές ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι άλλες δύο στο 2ο.

Υπενθυμίζεται ότι η Βόλφσμπουργκ είναι υποψήφια αντίπαλος της ΑΕΚ στα πλέι οφ του Europa League.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Παρασκευή 18/9

Μπάγερν – Σάλκε 8-0 (4’, 47’, 59’ Γκνάμπρι, 19’ Γκορέτσκα, 31’ πέν. Λεβαντόφσκι, 70’ Μίλερ, 72’ Σανέ, 81’ Μουσιάλα)

Σάββατο 19/9

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Αρμίνια Μπίλεφελντ 1-1 (62’ Σίλβα – 51’ Σούκου)

Ουνιόν Βερολίνου – Άουγκσμπουργκ 1-3 (75’ Μπίλτερ – 40’ Βάργκας, 82’ Γκρέγκοριτς, 89’ Χαν)

Κολωνία – Χόφενχαϊμ 2-3 (22’ Άντερσον, 86’ Ντρέξλερ – 3’, 45+3’ πέν. 90+3’ Κράμαριτς)

Βέρντερ Βρέμης – Χέρτα Βερολίνου 1-4 (69’ Ζέλκε – 42’ Πέκαρικ, 45+2’ Λουκεμπάκιο, 63’ Κούνια, 90’ Κόρδοβα)

Στουτγκάρδη – Φράιμπουργκ 2-3 (71’ Κάλαιτζιτς, 81’ Γουαμανγκιτούκα – 8’ Πέτερσεν, 26’ Zάλαι, 48’ Γκρίφο)

Ντόρτμουντ – Γκλάντμπαχ 3-0 (35’ Ρέινα, 54’ πέν., 78’ Χάαλαντ)

Κυριακή 20/9

Λειψία – Μάιντς 3-1 (17′ πέν. Φόρσμπεργκ, 21′ Πόουλσεν, 51′ Αϊνταρά – 48′ Ματέτα)

Βόλφσμπουργκ – Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-0