ΙΣΠΑΝΙΑ

«Διέσυρε» τη Ρεάλ Μαδρίτης με 3-0 η Εϊμπάρ (pics)

Απίστευτα πράγματα από την Εϊμπάρ που… σόκαρε τη Ρεάλ Μαδρίτης

Μία διαστημική Εϊμπάρ εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, επικρατώντας πολύ εύκολα με 3-0.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης, εμφανίστηκαν για ακόμα ένα παιχνίδι φέτος κατώτεροι των περιστάσεων και παραδόθηκαν αμαχητί.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη «βασίλισσα» να χάνει δύο απανωτές ευκαιρίες και ένα γκολ του Μπέιλ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Από κει και πέρα όμως, τις σοβαρές στιγμές τις είχαν οι γηπεδούχοι.

Στο 16΄μάλιστα κατάφεραν να πάρουν… κεφάλι στο σκορ, με τον Εσκαλάντε να σουτάρει μέσα στην περιοχή και τον Κουρτουά να μην μπορεί να αντιδράσει και να γίνεται το 1-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για την Εϊμπάρ, που στο 54΄ διπλασίασε τα τέρματα της με σουτ του Ενρίχ που κατέληξε στην αριστερή γωνία του τέρματος της Ρεάλ, ενώ τρία λεπτά αργότερα έκανε και το 3-0, με τον Κίκε.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν πολύ καλός, με τους Βάσκους να είναι πιο ουσιαστικοί μέσα στον αγωνιστικό χώρο και να συνεχίζουν να χάνουν ευκαιρίες.

Τα υπόλοιπα λεπτά κύλησαν χωρίς να μπορεί η Ρεάλ να αντιδράσει, παρά τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο Σολάρι, ρίχνοντας στον αγώνα τους Ίσκο και Βινίσιους.

Έτσι η Εϊμπάρ πήρε μία σπουδαία νίκη και οι «Μερένχες» βυθίστηκαν ακόμα περισσότερο στον προβληματισμό των τελευταίων μηνών.

Οι συνθέσεις:

ΕΙΜΠΑΡ: Ριέσγκο, Πένα, Ολιβέιρα, Ραμίς, Κοτέ, Ορεγιάνα (84΄Άλβαρεζ), Εσκαλάντε, Τζόρνταν, Κουκουρέγια, Ενρίχ (74’ Τσάλρς), Κίκε (91′ Ντε Μπλασίς)

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Οντριοζόλα (54΄ Καρβαχάλ), Βαράν, Ράμος, Μαρτσέλο, Μόντριτς (63΄ Ίσκο), Κρόος, Σεμπάγιος, Ασένσιο (75’ Βινίσιους), Μπενζεμά, Μπέιλ.

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής

Παρασκευή 23/11

Λεγανές – Αλαβές 1-0 (42′ Eν Νεσίρι)

Σάββατο 24/11

Εϊμπάρ – Ρεάλ Μαδρίτης 3-0 (16’ Εσκαλάντα, 52’ Ενρίχ, 57’ Κίκε)

20. Ουέσκα 12 6 10-25

Εϊμπάρ – Ρεάλ: Προβάδισμα με Εσκαλάντε για την Εϊμπάρ! (vid)

Primera Division: «Μπλόκο» της Λεγανές στην Αλαβές

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Διέσυρε» τη Ρεάλ Μαδρίτης με 3-0 η Εϊμπάρ (pics)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.