ΙΣΠΑΝΙΑ

Δοκάρι ο Σιόβας, τα γκολ ο Ελ Ζαρ (vds)

Στην εντός έδρας ισοπαλία της Λεγανές, με τη Σοσιεδάδ (2-2)

Η Λεγανές βρέθηκε να κυνηγά τη Σοσιεδάδ, και στο τέλος δικαιώθηκε, με γκολ από τον Ναμπίλ Ελ Ζαρ ισοφάρισε 2-2. «τσίμπησε» τον πρώτο βαθμό στη La Liga, ενώ η ομάδα του Σαν Σεμπαστιάν έχασε την ευκαιρία να πετύχει τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η Σοδιεδάδ, με γκολ των Θουρουτούθα (11’) και Ιγιαραμέντι (18’) πήρε προβάδισμα νίκης στην έδρα της Λεγανές (2-0), όμως δεν τα κατάφερε.

Ο Δημήτρης Σιόβας με κεφαλιά στο 32′, είδε την μπάλα να χτυπά δύο φορές στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων, για να έρθει στο 2ο ημίχρονο ο Ελ Ζαρ,  και ο πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ με δικά του γκολ στο 54’  και στο 88ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΛΕΓΑΝΕΣ (Πελεγκρίνο): Κουέλαρ, Χουαφράν. Μουνιόθ (84’ Ελ Νεσιρί), Σιόβας, Σίλβα, Ελ Ζαρ, Πέρεθ, Χέραρντ. Ογιέντα (66’ Ρολάν), Εράσο (46’ Σάντος), Καρίγιο

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ (Γκαντάνο): Ρούγι, Ζαλντούα, Χερνάντεζ, Μορέν ο, Γιορέντε (28’ Ελουστόντο), Θουρουτούθα (58’ Μερίνο), Ιγιαραμέντι, Ελόρθα, Οϊαρθάμπαλ (73’ Πάρντο), Χοσέ, Χουάνμι.

Πρώτοι βαθμοί για Χετάφε

Στο παιχνίδι που άνοιξε τη 2η αγωνιστική στη La Liga, η Χετάφε έφθασε στην πρώτη νίκη, επικρατώντας εντός έδρας της Εϊμπάρ, με 2-0.

Οι Ροντρίγκεζ (18’) και Μολίνα (90’) σημείωσαν τα γκολ της νίκης κόντρα στην Εϊμπάρ, που γνώρισε τη δεύτερη ήττα της.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

Παρασκευή (24/8)
Χετάφε-Εϊμπάρ 2-0 (18’ Άνχελ Ροντρίγκεζ, 90’ Μολίνα)
Λεγανές-Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-2 (54’, 88’ Ελ Ζαρ / 11’ Θουρουτούθα, 17’ Ιγιαραμάντι)

Μαρσέλο για επιθετικός! (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Δοκάρι ο Σιόβας, τα γκολ ο Ελ Ζαρ (vds)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.