ΙΣΠΑΝΙΑ

«Κόλλησαν» στην ισοπαλία Λεβάντε – Βαλένθια

Σε ένα αρκετά αμφίρροπο παιχνίδι οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2

Ένας πολύ δυνατός αγώνας έγινε ανάμεσα στη Λεβάντε και την Βαλένθια, με τις δύο ομάδες να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλία με 2-2 και την φιλοξενούμενη να αγνοεί την νίκη στις πρώτες αγωνιστικές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, οι οποίοι προηγήθηκαν μόλις στο 13΄με σκόρερ στον Ρότζερ.

Φυσικά τα πανηγύρια δεν κράτησαν και πολύ, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Τσερίσεφ έφερε το ματς στο 1-1, ωστόσο ο Ρότζερ είχε ξανά την απάντηση και στο 33΄έδωσε εκ νέου το προβάδισμα με 2-1 στην ομάδα του, σκορ που έμεινε και μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η Βαλένθια μπήκε αρκετά δυνατά στο 52ο λεπτό κέρδισε πέναλτι με τον Παρέχο να εκτελεί και να κάνει το 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Να σημειωθεί πως στο 76’ η Λεβάντε έμεινε με παίκτη λιγότερο, αφού ο Κόκε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη λόγω κρατήματος σε αντίπαλο

ΛΕΒΑΝΤΕ: Οιέρ, Κόκε, Ποστίγκο, Χέμα, Τόνο, Μοράλες, Πρισιτς, Καμπάνα, Μπαρντχί, Μπόατενγκ, Ρότζερ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Νέτο, Γκαϊα, Ντιακχαμπί, Γκάμπριελ, Πιτσίνι, Σολέρ, Παρέχο, Βας, Τσερίσεφ, Ροντρίγκο, Γκαμεϊρό

Τα αποτελέσματα & το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Παρασκευή (31/8)

Χετάφε – Βαγιαδολίδ 0-0

Έιμπαρ – Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1 (26’ Καρντόνα, 90’ Τσαρλς – 15’ πέν. Χοσέ)

Βιγιαρεάλ – Ζιρόνα 0-1 (54’ Στουάνι)

Σάββατο (1/9)

Θέλτα – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (46′ Γκόμες, 52′ Άσπας)

Ρεάλ Μαδρίτης – Λεγανές 4-1 (17′ Μπέιλ, 48′, 61′ Μπενζεμά, 66′ πέν. Ράμος – 24′ Καρίγιο)

Ράγιο Βαγιεκάνο – Αθλέτικ Μπιλμπάο (αναβολή)

Κυριακή (2/9)

Λεβάντε – Βαλένθια (13’, 34’ Ρότζερ – 16′ Τσερίσεφ, 52’ Παρέχο)

20. Ράγιο Βαγιεκάνο 2 0

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Κόλλησαν» στην ισοπαλία Λεβάντε – Βαλένθια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.