ΙΣΠΑΝΙΑ

Λεγανές – Σεβίλλη 0-3: Φουλ για σεντόνι!

Η Σεβίλλη πέρασε εύκολα με σκορ 3-0 από την έδρα της Λεγανές, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της La Liga. Η ομάδα της Ανδαλουσίας, επέστρεψε στις νίκες, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες και εδραιώθηκε στην 4η θέση, που οδηγεί στο Champions League. Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα παρέμεινε χωρίς νίκη μετά τη...

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Σεβίλλη πέρασε εύκολα με σκορ 3-0 από την έδρα της Λεγανές, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της La Liga.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας, επέστρεψε στις νίκες, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες και εδραιώθηκε στην 4η θέση, που οδηγεί στο Champions League.

Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα παρέμεινε χωρίς νίκη μετά τη διακοπή και με 25 βαθμούς βρίσκεται στην προτελευταία θέση και στο -9 από την παραμονή.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Επίσημο: Στον πάγκο της Λούγκο πρώην παίκτης της ΑΕΚ!

Στο 23ο λεπτό μετά από διώξιμο της άμυνας της Λεγανές, ο Τόρες με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 27ο λεπτό ο Κουεγιάρ έσωσε μετά από σουτ του Σούσο και στο 34’ ο Βάτσλικ πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Γκερέρο.

Όμως στην κόντρα ο Νάβας έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Τόρες με πλασέ από κοντά έγραψε το 0-2.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε όταν στο 81’ μετά από λάθος διώξιμο στην άμυνα της Λεγανές, ο Μουνίρ κατέβασε και με όμορφο πλασέ από το ύψος της περιοχής, έκανε το 0-3.

ΛΕΓΑΝΕΣ: Κουεγιάρ, Ροσάλες, Ομερουό (7’ Αβαζίεμ), Σίλβα, Μπουστίαθ, Αμαντού, Μέσα (56’ Ρουμπέν Πέρεθ), Ρέσιο (56’ Ασαλέ), Αβιλές (56’ Ρουϊμπάλ), Χιλ (81’ Γαρίδο), Γκερέρο.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Νάβας, Κάρλος, Ρεγκιλόν, Κουντέ, Γκουντέλι, Οκάμπος, Σούσο (62’ Μπανέγα), Τόρες (73’ Φερνάντο), Χορδάν (73’ Μουνίρ), Εν Νεσιρί