ΙΣΠΑΝΙΑ

Μόλις 3 λεπτά παραπάνω από τους αντιπάλους της μπροστά στο σκορ η Ρεάλ

Τα αρνητικά ρεκόρ δεν έχουν τελειωμό για τη «βασίλισσα».

Η Ρεάλ Μαδρίτης ηττήθηκε από την Αλαβές με 1-0 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, μένοντας χωρίς νίκη και γκολ για 4ο συνεχόμενο παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις.

Ένα στατιστικό στοιχείο που απεικονίζει την πτωτική πορεία των πρωταθλητών Ευρώπης είναι ότι στα έως τώρα παιχνίδια έχουν προβάδισμα στο σκορ μόνο για 266 από τα 1020 συνολικά αγωνιστικά λεπτά, ενώ κυνηγούσαν για 263 λεπτά. Χαρακτηριστικό είναι πως την περσινή σεζόν οι Μαδριλένοι ήταν πίσω μόλις για 290 λεπτά λεπτά σε 38 παιχνίδια πρωταθλήματος!

Παράλληλα, στις 5 επίσημες εκτός έδρας αναμετρήσεις της σεζόν η ομάδα του Ζουλέν Λοπετέγι βρέθηκε πίσω στο σκορ, όπως και στο ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης που έγινε σε ουδέτερη έδρα. Κατάφερε να κάνει την ανατροπή απέναντι στη Χιρόνα (4-1), να έρθει ισόπαλη με τη Μπιλμπάο (1-1), ενώ δεν αντέδρασε κόντρα στις Σεβίλλη (3-0), ΤΣΣΚΑ Μόσχας (1-0) και Αλαβές (1-0).

Κρίνεται το μέλλον του Λοπετέγι

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μόλις 3 λεπτά παραπάνω από τους αντιπάλους της μπροστά στο σκορ η Ρεάλ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.