ΙΣΠΑΝΙΑ

Primera Division: Ανατροπή για τη Ρεάλ με Βαράν (vid)

Primera Division: Δύο τέρματα του Ραφαέλ Βαράν «ξελάσπωσαν» τη Ρεάλ Μαδρίτης που πέτυχε ολική ανατροπή και νίκησε 2-1 εκτός έδρας της Ουέσκα.

Primera Division: Δύο τέρματα του Ραφαέλ Βαράν «ξελάσπωσαν» τη Ρεάλ Μαδρίτης που πέτυχε ολική ανατροπή και επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Ουέσκα – 22η αγωνιστική.

Στη 2η θέση με 43 βαθμούς η Ρεάλ Μαδρίτης, την ώρα που η πρωτοπόρος Ατλέτικο έχει 50 και δύο ματς λιγότερα. Στην τελευταία θέση με μόλις 16β. η Ουέσκα σε 22 ματς, μετά την 10η φετινή της ήττα.

Οι γηπεδούχοι σόκαραν τη «βασίλισσα» καθώς άνοιξαν το σκορ με σουτ-κεραυνό του Γκαλάν τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48′).

Η αντίδραση της ομάδας του Ζιντάν όμως ήταν άμεση, στο 55′ κατάφερε να ισοφαρίσει (1-1) με το πρώτο γκολ του Βαράν, μετά από στημένη φάση και ολιγωρία στην άμυνα των γηπεδούχων.

Και από τη στιγμή που της έφυγε το άγχος πέτυχε την ολική ανατροπή στο 84΄και πάλι με τον Γάλλο στόπερ, και πάλι από στημένη φάση.

Βαθμό στο 92′ μέσα στο Λεβάντε η Γρανάδα

Σε παιχνίδι που έγινε νωρίτερα, ο 36χρονος Σολδάδο έδωσε τον βαθμό στη Γρανάδα στο 92ο λεπτό, στο 2-2 με τη Λεβάντε. Δύο γκολ ο Μοράλες για τους γηπεδούχους, στην 8η θέση οι φιλοξενούμενοι με 30 βαθμούς, στην 9η οι γηπεδούχοι με 27.

Η Έλτσε «σόκαρε» τη Βιγιαρεάλ

Λίγες ώρες αργότερα η προτελευταία Έλτσε, υποχρέωσε τη Βιγιαρέάλ σε μια οδυνηρή ισοπαλία με σκορ 2-2. Το «κίτρινο» υποβρύχιο προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά στο 35′ (ο Μορένο και τα δύο γκολ σε 16 και 35′), όμως οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση.

Μείωσαν αρχικά στο 49′ με τον Καρίγιο (1-1), ενώ ο Μπογιέ ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο 64′. Στους 36 βαθμούς η Βιγιαρέαλ που είναι 5η.

Primera Division: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής