ΙΣΠΑΝΙΑ

Ρεάλ Μαδρίτης – Αθλέτικ Μπιλμπάο 3-1: Τρίποντο με πρωταγωνιστή Μπενζεμά

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να ζορίστηκε κόντρα στην μαχητική Αθλέτικ Μπιλμάο, αλλά τελικά βρήκε τον δρόμο προς τη νίκη με σκορ 3-1.  Πάντα είναι δύσκολο να αντιμετωπίσει κάνεις την Ρεάλ Μαδρίτης, ειδικότερα στην έδρα της. Η Μπιλμπάο έκανε τη ζωή της ακόμα πιο…δύσκολη, μένοντας με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ραούλ Γκαρσία, στο 13ο...

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να ζορίστηκε κόντρα στην μαχητική Αθλέτικ Μπιλμάο, αλλά τελικά βρήκε τον δρόμο προς τη νίκη με σκορ 3-1.

Πάντα είναι δύσκολο να αντιμετωπίσει κάνεις την Ρεάλ Μαδρίτης, ειδικότερα στην έδρα της. Η Μπιλμπάο έκανε τη ζωή της ακόμα πιο…δύσκολη, μένοντας με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ραούλ Γκαρσία, στο 13ο λεπτό.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μάντσεστερ Σίτι – Γουέστ Μπρομ 1-1: Μεγάλη γκέλα (vid)

Οι Μαδριλένοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Κρος.

Η μαχητική Μπιλμπάο δεν παράτησε το παιχνίδι και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κάπα. Αυτό το γκολ δεν ήταν όμως αρκετό για να κόψει βαθμούς από την Ρέαλ, αποδείχτηκε στη συνέχεια.

Οι γηπεδούχοι έχοντας την κατοχή της μπάλας έψαχναν συνεχώς το γκολ νίκης. Αυτό ήρθε με τον Καρίμ Μπενζεμά να «εκτελεί» από κοντά με κεφαλιά, στο 74ο λεπτό.

Το «κερασάκι στην τούρτα» για το τελικό 3-1 ήρθε και πάλι από τον Γάλλο σταρ, έπειτα από πάσα του Μόντριτς.