ΙΣΠΑΝΙΑ

Θέλτα – Γρανάδα 1-0: Ο Σουάρεθ «λύτρωσε» τον Άσπας στις καθυστερήσεις

Σπουδαίο τρίποντο στις καθυστερήσεις για τη Θέλτα κόντρα στη Γρανάδα.

Η Θέλτα πήρε τεράστια βαθμολογικής σημασίας νίκη κόντρα στην Γρανάδα στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Σουάρεθ.

Η Θέλτα επικράτησε της Γρανάδα με 1-0 στο τέλος, για την έβδομη αγωνιστική της La Liga. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και γενικότερα την υπεροχή, αλλά και ένα χαμένο πέναλτι. Η… λύτρωση ήρθε στις καθυστερήσεις, με γκολ του Ντένις Σουάρεθ.

Μάχη με «εισιτήριο» τη βαθμολογική…ανάσα έδωσαν οι δύο ομάδες. Η Θέλτα ήταν η ομάδα που πήρε το αγχωτικό, όπως ήρθε τρίποντο, με γκολ στο 90+4!

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι σπατάλησαν τεράστια ευκαιρία νωρίτερα για να ανοίξουν το σκορ. Ειδικότερα, ο Ιάγκο Άσπας δεν κατάφερε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι, στο 73ο λεπτό. Ευτυχώς για εκείνον όμως, ο Σουάρεθ σκόραρε με όμορφο τελείωμα και έδωσε εν τέλη τη νίκη.