ΙΣΠΑΝΙΑ

Θέλτα – Κάντιθ 4-0: Την… καθάρισε σε ένα ημίχρονο (vids)

Η Θέλτα… καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες την Κάντιθ, την οποία νίκησε με 4-0 ρίχνοντας αυλαία στη 13η αγωνιστική της La Liga. Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Θέλτα, προκειμένου να… τελειώσει το ματς κόντρα στην Κάντιθ, την οποία νίκησε με 4-0, παίρνοντας βαθιά «ανάσα» στον βαθμολογικό πίνακα, αφού ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού σκαρφαλώνοντας...

Η Θέλτα… καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες την Κάντιθ, την οποία νίκησε με 4-0 ρίχνοντας αυλαία στη 13η αγωνιστική της La Liga.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Θέλτα, προκειμένου να… τελειώσει το ματς κόντρα στην Κάντιθ, την οποία νίκησε με 4-0, παίρνοντας βαθιά «ανάσα» στον βαθμολογικό πίνακα, αφού ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού σκαρφαλώνοντας αρκετές θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ισπανία: Η απίστευτη απόκρουση νεαρού τερματοφύλακα που έγινε Viral (vid)

Το 1-0 έκανε ο Νολίτο μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Άσπας να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 31′ από την άσπρη βούλα. Το ημίχρονο έκλεισε ιδανικά για τους γηπεδούχους, με τον Μπελτράν να βρίσκει δίχτυα στο 43′, ενώ ο Μέντεζ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» στο 45+1′.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 11/12

Βαγιαδολίδ-Οσασούνα 3-2 (7’, 76’ Βάισμαν, 56’ πεν. Ορεγιάνα – 27’ Μπούντιμιρ, 43’ Τόρες)

Σάββατο, 12/12

Βαλένθια-Μπιλμπάο 2-2 (26′ πεν. Σόλερ, 83′ Βαγιέχο – 55′ Βιγιαλίμπρε, 79′ πεν. Γκαρσία)

Χετάφε-Σεβίλλη 0-1 (81’ αυτ. Ετσέιτα)

Ουέσκα-Αλαβές 1-0 (66′ Οντιβέρος)

Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (15′ Καζεμίρο, 63′ αυτ. Όμπλακ)

Κυριακή, 13/12

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Έιμπαρ 1-1 (20′ Μπερενετσέα – 65′ Ενρίκ)

Μπέτις-Βιγιαρεάλ 1-1 (51′ Γκαρθία – 5′ Τόρες)

Έλτσε-Γρανάδα 0-1 (42’ Σουάρες)

Μπαρτσελόνα-Λεβάντε 1-0 (75′ Μέσι)

Δευτέρα, 14/12

Θέλτα-Κάντιθ 4-0 (6′ Νολίτο, 31′ Άσπας, 43′ Μπελτράν, 45+1′ Μέντεζ)